Steve Jobs poprosił o odrobinę prywatności dla siebie i swojej rodziny

Steve Jobs bierze (kolejny) urlop zdrowotny

Trendy

W e-mailu wysłanym do wszystkich pracowników Apple’a, Steve Jobs poinformował o wzięciu urlopu z przyczyn zdrowotnych. Nie wiadomo, jak długa będzie absencja dyrektora generalnego firmy z Cupertino, ale wiadomo, że tak jak w poprzednich tego typu przypadkach, wszystkie jego obowiązki przejmuje Tim Cook. Stan zdrowia Jobsa, choć oficjalnie niesprecyzowany, nie jest tak poważny, jak to miało miejsce w 2009 roku, kiedy to 55-latek poddał się operacji przeszczepienia wątroby. Przeszczep okazał się niezbędny po wykryciu przerzutów po zdiagnozowanym i operowanym w 2004 roku raku trzustki.

Według e-maila, Jobs wciąż będzie podejmował najważniejsze, strategiczne decyzje dla firmy. Chce jednak spędzić trochę czasu ze swoją rodziną i bardziej niż na firmie, skoncentrować się na swoim zdrowiu.

Oto treść e-maila:

Drużyno,

Na moją prośbę, zarząd przyznał mi urlop zdrowotny, abym mógł skupić się na swoim zdrowiu. Ciągle będę dyrektorem i będę zaangażowany w strategiczne decyzje dotyczące firmy.

Poprosiłem Tima Cooka, aby był odpowiedzialny za wszystkie bieżące działania Apple’a. Jestem absolutnie pewny, że Tim i cały zespół zarządzający wykonają wspaniałą pracę, przy realizacji ekscytujących planów, jakie mamy na 2011 rok.

Kocham Apple tak bardzo i mam nadzieję na jak najszybszy powrót. W międzyczasie, ja i moja rodzina będziemy niezmiernie wdzięczni za uszanowanie naszej prywatności.

Steve