Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [10.01 – 14.01.2011]

A do tego nie zapomnij o naszych stałych punktach programu, czyli:
Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [10.01 – 14.01.2011]

Lubię poniedziałki: HITY z CES 2011

Siećpospolita Polska: CES 2011 zainaugurował rok tabletu

 10 najlepszych rozszerzeń do Google Chrome – część 4

Waszym zdaniem: Sprzętowe klawiatury w tabletach? Jeśli by nie przeszkadzały…

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #3

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #13

Oto najefektywniejsze chłodzenie świata

To, co widzicie na zdjęciu obok, to konstrukcja jednego z użytkowników, który postanowił samemu zbudować system chłodzenia dla swojego komputera. Trzeba przyznać, że wykonał kawał dobrej roboty, zwłaszcza, że za oknem pogoda nie rozpieszcza upałami. Zestaw, którym się posłużył do budowy swojego chłodzenia, składa się z kawałka węża strażackiego, odpowietrznika, filtra powietrza (aby do komponentów nie dostawały się różne drobinki) oraz kilku plastikowych wtyczek. 

Google, Facebook i inni na 24 godziny przełączą się na IPv6

8 czerwca Google, Facebook, Yahoo!, Akami, Limelight i kilka innych witryn na 24 godziny przełączyli się z obecnego systemu adresowania IPv4 na nowy: IPv6. Test miał dowieść, że szybka migracja na nowy standard jest możliwa, nawet przy olbrzymim obciążeniu. Eksperci szacują, że tylko 0,05% internautów nie będzie mogło połączyć się z adresami w IPv6.

O tym jak Windows Phone 7 uczyni z Ciebie bankruta

Coraz więcej z was meldowało o problemach systemu Windows Phone 7. Postanowiliśmy to więc sprawdzić, zarówno własnoręcznie, jak i poszperać na ten temat nieco w Internecie. I faktycznie, jak się okazuje, Windows Phone dołącza do pechowej serii awarii, jakie pogorszyły już wizerunek iOS-a i Androida. Czekamy na pierwsze usterki BlackBerry OS, Symbiana i MeeGo…

Prawdopodobnie najgłupszy złodziej telefonów na świecie

Plebiscyt na najgłupszego złodzieja wszech czasów prawdopodobnie nigdy nie powstanie, ale gdyby powstał, Brian Westerfield miałby zapewnione miejsce w pierwszej trójce. Ale od początku. Rzecz się działa w jednym ze sklepów sieci Walmart w stanie Idaho. Pewien anonimowy klient zakupił właśnie nowiutkiego smartfona. Podekscytowany zaczął od razu ściągać na niego aplikacje. Wnet na horyzoncie pojawia się Westerfield, który już miał na celowniku swoją nową ofiarę. Nieświadomy niczego użytkownik telefonu, wciąż pobierając coraz to więcej aplikacji na swój nowiutki telefon, nagle telefon stracił – złodziej wyrwał mu go z rąk… 

Automapa 6.7 z zupełnie nowymi mapami i funkcjami

AutoMapa 6.7 jest pierwszą tegoroczną aktualizacją map i programu i przynosi wiele nowych rozwiązań nawigacyjnych. Nowe mapy Polski użyte w najnowszej AutoMapie zostały opracowane w grudniu 2010 roku. W wersji Europe wykorzystano najnowsze mapy firmy NAVTEQ opracowane w 4 kwartale 2010 roku.

Sony rozpoczyna sądową walkę z “przerabianiem” konsol Playstation 3

Organizacje i osoby prywatne, zaangażowane w ostatnią falę przerabiania (tzw. jailbreake’u) konsol Playstation 3, będą musiały wypić to, co same naważyły. W swoim wniosku, który został niedawno złożony przez japońskiego producenta w sądzie, wymieniona jest między innymi grupa hakerów Fail Overflow, czy George “Geohot” Hotz, jak również wiele innych, nieznanych osób prywatnych.

Test procesora – Intel Core i7-2600K!!!

Końcówka zeszłego oraz początek bieżącego roku okazały się pełnym nowości okresem. Nowe karty graficzne Nvidii oraz AMD były na ustach wszystkich w przemijającym 2010, natomiast nowy, oby lepszy, 2011 przywitaliśmy wraz z prezentacją nowej platformy Intela – Sandy Bridge. Szerzej o nowościach pisaliśmy już na łamach tej recenzji, natomiast w tym teście chcemy Wam przybliżyć jeden z dwóch zaprezentowanych wtedy procesorów – Intel Core i7-2600K.

Samsung S2 pojawia się na horyzoncie

Już w przyszłym miesiącu na targach Mobile World Congress w Barcelonie, Samsung ma zaprezentować następcę swojego flagowego smartfona z Androidem – Galaxy S, jeśli oczywiście wierzyć plotkom. Model o oznaczeniu S2 ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1 GHz, 4,3-calowy ekran dotykowy Super AMOLED, układ NFC (Near Field Communication), aparat cyfrowy o nieznanych parametrach, przednią kamerkę do wideorozmów oraz cztery dotykowe przyciski pod ekranem.

Film “nakręcony” całkowicie w grze GTA

Grand Theft Auto IV i oba dodatki to było mistrzostwo świata i okolic nie tylko pod względem grywalności, ale i opowiedzianej historii. Jeden z lepszych scenariuszy w historii gier wideo podbił serca bardzo wielu fanów. Jeden z nich postanowił jednak sprawdzić własny potencjał. Napisał swój własny scenariusz i zamiast nakręcić jego ekranizację prawdziwą kamerą… wykorzystał narzędzia deweloperskie do GTA4. Efekt możecie sprawdzić klikając w powyższy link. Nam się on bardzo podoba.

Firefox 4 już pod koniec lutego pokaże swą demoniczną prędkość

Mozilla za wszelką cenę chce wydać swoją nową przeglądarkę Firefox 4.0 przed końcem lutego 2011 roku. Do premiery pozostało jeszcze… 160 błędów i luk, które trzeba naprawić. Jeśli używacie Firefoxa, powinniście przeczytać całą treść tego newsa – w końcu lepiej wiedzieć jak będzie wyglądała wasza przeglądarka za niecały miesiąc.

Więcej:trendy