Test myszki: Saitek Cyborg R.A.T 7

Test myszki: Saitek Cyborg R.A.T 7

Cyborg R.A.T. 7 to produkt, choć na pudełku próżno szukać nazwy, firmy Saitek. Jest to znany producent kontrolerów lotu czy też joystick’ów. Tym razem jest to przypominająca znane z filmu autoboty – mysz komputerowa. Rzeczywiście w pewnym zakresie może “transformować”.

Elementy dodatkowe

Elementy dodatkowe

Dzięki przemyślanej konstrukcji mechanizmów można ją dopasować do ręki praktycznie każdego gracza. Bo głównie z myślą o nich powstał ten produkt. Możemy regulować nie tylko kształt ale także wygląd i… wagę. Jesteśmy w stanie dodać lub zdjąć pięć sześciogramowych ciężarków, czyli ponad 15 procentowa regulacja. Wraz z produktem otrzymamy metalowe pudełko z dodatkowymi częściami. Znajdziemy tam m.in. właśnie ciężarki, antypoślizgową podpórkę na wewnętrzną część dłoni, a nawet podpórkę pod mały palec.

Mysz w trakcie dodawania elementu

Mysz w trakcie dodawania elementu

Oprócz dostosowywania się do ręki gracza mamy do dyspozycji pięć programowalnych przycisków. Za przyciskiem przewijania dodatkowy guzik zmiany czułości myszy, dzięki temu można ją zmienić “w locie”. Obok lewego przycisku znajduje się klawisz zmiany profilu. Różnokolorowe podświetlenie podpowiada nam jaki profil z trzech dostępnych został wybrany. Oczywiście tryby te możemy uprzednio dostosować do swoich potrzeb. Koniecznie trzeba wspomnieć  o dodatkowym przycisku celowniczym pod kciukiem. Po wciśnięciu i przytrzymaniu prędkość myszy zwalnia umożliwiając precyzyjne wycelowanie do przeciwnika.

Możliwa jest również zmiana wagi myszki

Możliwa jest również zmiana wagi myszki

Trzeba przyznać że ten sprzęt robi niemałe wrażenie. Sam wygląd pokazuje że to produkt nietuzinkowy. Rzeczywiście po dokładnym wyregulowaniu mysz (a może szczur?) bardzo dobrze leży w dłoni. Jeśli poświęcimy chwilę na dopasowanie na pewno nie będzie to czas stracony. To jak z regulacją foteli w samochodzie.

Ten cybernetyczny szczur ma bardzo wysoką  i regulowaną rozdzielczość lasera od 400 aż do 5600 DPI, a przesyła informację o przemieszczeniu do 1000 na sekundę (1 kHz). Zapewne zapragnie go niejeden z graczy. Niestety cena może nieco ostudzić nawet bardzo gorące zapędy.

Zawartość opakowania

Zawartość opakowania

Saitek Cyborg R.A.T 7

PLUSY:

 Możliwość wszechstronnego dopasowania
 Wysoka czułość
 Dodatkowe wyposażenie
 Łatwość przełączania profili oraz zmiany czułości

MINUSY:
 Wysoka cena
 Tylko dla praworęcznych

Sprzęt do testów dostarczył: Saitek
Cena: około 330 zł