Prowadzenie Blizzarda to zasługą głownie gry MMORPG World of Warcraft

Twórca moda do Starcrafta II ostrzeżony przez Blizzarda

Wczoraj świat obiegła informacja o tym, że gracze tworzą World of Starcraft - moda bazującego na mechanizmach znanego MMO, osadzonego w uniwersum Starcrafta. Dzisiaj odczuwają skutki ujawnienia tej wiadomości.

Mody zawsze były, są i będą tym bardziej, że twórcy gier coraz częściej udostępniają edytory do ich konstrukcji. Nic więc dziwnego, że z narzędzia takiego skorzystała grupa miłośników produkcji Blizzarda o nazwie CreationArtist25. Stworzony przez nich mod o nazwie World of Starcraft zaskakuje ilością detali i jakością wykonania.

Wszyscy gracze na forach i w komentarz doceniają ambitne dzieło. Jest jednak ktoś, kto z tego obrotu spraw cieszyć się nie chce. To sam Blizzard, który straszy głównego pomysłodawcę i twórcę moda, Ryana, procesem sądowym, który miałby dotyczyć naruszenia praw autorskich. Główny zainteresowany ma jednak nadzieję, że ukończy swe dzieło, a zastrzeżenia „zamieci” dotyczą nazwy, nie zaś samego World of Starcraft.

Z opublikowaniem wiadomości wiążę się też pozytywny aspekt. Studio Riot Games, odpowiedzialne za League of Legends, zaproponowało pracę ambitnemu twórcy.

Wszelkie materiały są sukcesywnie usuwane z serwisu YouTube na wniosek Activision Games Inc. Nie wiadomo więc jak długo ostanie się ten poniżej. Radzimy oglądać, bo warto!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.