eBay będzie musiało zainwestować w 'system wykrywania podrobionych towarów'

„Augumented Reality” czyli nowy sposób na zakupy

Użytkownicy amerykańskiego eBay’a mają w kwestii zakupów łatwiej– dzięki najnowszej technologii i specjalnej aplikacji na iPhone’a mają możliwość wirtualnego przymierzenia ubrań czy okularów przeciwsłonecznych, jeśli tylko mają w telefonie swoje zdjęcie. Dzięki wykorzystaniu tzw. rozszerzonej rzeczywistości („augmented reality”) do zdjęcia lub obrazu z kamery w telefonie można „przymierzyć” modele ubrań (opcja „Outfit Builder”) czy okularów przeciwsłonecznych (opcja „See It On”) dostępnych w aplikacji. Te, które spodobają nam sie najbardziej są natychmiastowo wyszukiwane pośród tysięcy aukcji na eBay’u.

Opcja „Outfit Builder” pełni funkcję osobistego zakupowego asystenta. Interesujące nas modele ubrań sa zapamiętywane przez aplikację, dzięki czemu możemy je później przymierzyć w połączeniu ze wszystkimi wybranymi rzeczami i wypróbować różne kombinacje, a już chwilę potem kupić na eBay’u.

Dzięki specjalnej aplikacji, możemy przy pomocy telefonu zeskanować kody kreskowe niemal wszystkich dostępnych w sklepach towarów, a następnie aplikacja pokazuje nam dokładnie ten sam model na portalu eBay. To coekawe narzędzie dla osób polujących na okazje i tych, które nie lubią przepłacać.

Choć polscy użytkownicy eBay’a nie mają jeszcze takiego wsparcia w technologii, to wygląda na to, że docenili już możliwość kupowania z całego świata. Statystyki eBay’owe pokazują, że najchętniej kupujemy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Najpopularniejsze kategorie to elektronika oraz ubrania, buty i akcesoria.