Banalnie proste i szybkie odprawy na lotnisku dzięki naklejce na telefon

Najnowszy produkt to chip przyklejany do telefonu komórkowego, który ułatwi odprawę i wchodzenie na pokład samolotu. Wystarczy, że pasażer zbliży telefon komórkowy z SAS Smart Pass do czytnika, a szybko, oszczędzając czas i z łatwością przejdzie przez procedury na lotnisku.
SAS Smart Pass wykorzystuje technikę NFC
SAS Smart Pass wykorzystuje technikę NFC

SAS Smart Pass wykorzystuje jedną z najnowszych technologii mobilnych – NFC (Near Field Communication). Jest to krótko zasięgowa, wysokoczęstotliwościowa technologia komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia wymianę danych miedzy urządzeniami znajdującymi się w odległości ok. 5cm. Pozwala ona na wygodne wykorzystanie technologii zbliżeniowej m.in. w podróży.

W przyszłości coraz więcej telefonów komórkowych będzie wyposażonych w technologię NFC. W chwili obecnej dostępność telefonów komórkowych wyposażonych w NFC jest w Skandynawii ciągle ograniczona, dlatego SAS Smart Pass ma formę nalepki wykorzystującej tę samą technologię.

Wkrótce rozpoczną się testy nowego urządzenia, które pozwolą zebrać ważne informacje – przez kilka kolejnych miesięcy wybrana grupa klientów SAS będzie korzystać z SAS Smart Pass na trzech skandynawskich lotniskach: w Aalborgu, Alesund i Malmö.

Czytniki SAS Smart Pass zostaną zainstalowane na stanowiskach do samodzielnej obsługi (SAS Self-service Kiosk), w punktach kontroli bezpieczeństwa i przy bramkach. Po wprowadzeniu na wszystkich lotniskach, czytniki Smart Pass będą również zainstalowane w miejscu, gdzie odbywa się procedura Fast Track, w poczekalniach i strefie bezcłowej.