Batman: Arkham City – świeże wieści

Następca wyjątkowo udanego Batman: Arkham Asylum jest już w końcowej fazie produkcji. Twórcy gry, studio Rocksteady, dzielą się coraz chętniej szczegółami na temat swojego dzieła.

Jak udało się dowiedzieć portalowi Gamespot, Batman: Arkham City będzie, podobnie jak swój poprzednik, grą półotwartą. Oznacza to, że będziemy mogli się udać w dowolne, wybrane przez nas miejsce, sama fabuła jednak będzie liniowa. Gra ma nas zresztą czytelnie informować gdzie musimy się udać i co zrobić. Rocksteady zapewnia jednak, że będzie wiele dróg i sposobów, by osiągnąć dany cel. Będzie też dwukrotnie więcej ciosów, gadżetów i combosów, niż w Arkham Asylum. Pojawią się takie smaczki, jak możliwość blokowania kilku ciosów równocześnie czy walki w powietrzu.

Z kolei gra, mimo iż o zupełnie odmiennej fabule, będzie jednocześnie spójną kontynuacją poprzedniej części. Pamiętacie ukryty pokój naczelnika szpitala Arkham, gdzie można było obejrzeć plany nowego więzienia? To ponoć jest jeden z wielu smaczków, który będzie rozwinięty w Arkham City.

Batman: Arkham City pojawi się w sklepach jesienią. Będzie dostępny w wersjach na Windows, Xbox 360 i PlayStation 3.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.