Surfowanie z Firefoksem stanie się przyjemniejsze, ale czy te wszystkie zmiany pomogą w doścignięciu, jakościowo, konkurencji?

Firefox 4 beta 11 z nową funkcją „Do Not Track”

Na serwerze Mozilli pojawiła się nowa wersja beta przeglądarki Firefox 4, która wnosi ze sobą nową funkcję "Do Not Track", pozwalającą użytkownikowi na omijanie "śledzących" go witryn.

Mozilla uczyniła kolejny krok do wydania ostatecznej wersji swojej nowej przeglądarki. Tym razem na serwerze ftp fundacji, pojawiła się przeglądarka Firefox 4 w wersji beta 11, która oprócz uaktualnień i łat, zawiera także nową funkcję „Do Not Track”. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta pozwala użytkownikowi zwiększyć swoją prywatność, poprzez „wypisanie się” ze wszelkich usług śledzących, umieszczanych na stronach internetowych przez firmy reklamowe.

Różnica w stosunku do poprzednich rozwiązań tego typu, opartych na ciasteczkach czy czarnych listach, jak na przykład w przeglądarkach Chrome i Internet Explorer, polega na tym, że przeglądarka wysyła do odpowiednich witryn nagłówek, który informuje o tym, że użytkownik nie chce brać udziału w żadnych reklamowych usługach.

Przeglądarkę Firefox 4 beta 11 możecie pobrać z tej strony, a funkcję „Do Not Track” można uruchomić klikając w menu narzędzia. następnie w opcje i przechodząc do zakładki zaawansowane.

W przyszłym tygodniu w ręce testerów ma być oddana kolejna wersja beta, a następnie Firefox 4 wejdzie w stadium RC.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.