Panna Miranda z Mass Effect 2 jest naprawdę... bardzo ładnie narysowana

Lubię Poniedziałki: 10 najgorętszych panienek z gier

Są takie gry, które zapadają w pamięć ze względu na piękną grafikę, wciągającą fabułę czy szybką akcję. Ale zapamiętuje się również tytuły, gdzie płeć piękna ma wyjątkowo... silny wpływ na gracza.

Kobiety, kto je zrozumie? Kleopatra doprowadziła do zguby Juliusza Cezara, Maryna zdradziła Janosika, a Lessie zraniła swojego pana ucieczką… No dobra, ten ostatni przykład nie był za dobry. Na szczęście relacje damsko-męskie w grach komputerowych są dużo mniej skomplikowane niż te w „realu”. Przez to i kobiety są mniej skomplikowane, a przecież my, faceci właśnie takie panie lubimy. Zanim jednak rzucicie się w wir wirtualnej rozrywki, aby pooglądać cyfrowe widoki, przeczytajcie artykuł i dowiedzcie się na co warto zwrócić uwagę… lub na kogo.

Typy i miejsca są oczywiście subiektywne dlatego zachęcamy do pisania swoich propozycji w komentarzach!

10. Miranda Lawson (Mass Effect)

Mass Effect 2 zdobył niemałą popularność, a Miranda dużą grupę wielbicieli. Ta wysoka brunetka jest informatorem i kluczową postacią zarówno w spin-offie Galaxy, jak i drugiej części gry. Jest też głównym obiektem westchnień komandora Shepparda. Jeżeli gracz wystarczająco silnie zabiegał o jej względy mógł zdobyć jej serce i spędzić z nią chwile zapomnienia.
Model Kerrigan wykonany na BlizzCon 2008. Skala 1:1. Creepy.
Model Kerrigan wykonany na BlizzCon 2008. Skala 1:1. Creepy.

9. Kerrigan (Star Craft)

Drugie miejsce w rankingu prezentuje się dość… niecodziennie. dla wielu wybór może być nieco dziwny, jednak Kerrigan ma swoich wiernych fanów.
Kerrigan była kiedyś człowiekiem. Po zainfekowaniu i odrodzeniu się z kokonu przyjęła tytuł Królowej Ostrzy i stała się główną siłą armii Zergów. To jednak tylko mały ułamek jej życiorysu. Mimo całej swojej groteskowości i… egzotycznego wyglądu to jedna z tych kobiet, które nie wiedzieć czemu przyciągają.
Chase Linh. Piękna i bestia w jednym.
Chase Linh. Piękna i bestia w jednym.

8. Chase Linh (Need of Speed Undercover)

Chase Linh grana przez Maggie Q, jest kluczową postacią w Need of Speed Undercover, która prowadzi nas za rączkę przez całą fabułę. Na początku potulna, miła i uwodzicielska tak naprawdę jest zimną i złą kobietą, która może doprowadzić gracza do niechybnej zguby. Nie umniejsza to jednak jej urody.
Alyx Vance i jej
Alyx Vance i jej „broń kobieca”.

7. Alyx Vance (Half-Life 2)

Alyx Vance jest ważną dla ruchu oporu bojowniczką. Walczy przeciwko Dr. Breenowi i rasie zwanej Kombinatami. Pod skorupą twardej babki kryje się czuła i wiotka niewiasta, co objawia się dość często, kiedy opada już wojenny kurz i pył.
Powstaje wiele modów i dodatków do różnych gier, które pozwalają na przyłączenie Alyx do oddziału. Świadczy to o dużej sympatii graczy względem niej.
Blood Rayne. Ostra laska. Dosłownie.
Blood Rayne. Ostra laska. Dosłownie.

6. Blood Rayne (Blood Rayne)

Panowie lubią panie. Szczególnie te niegrzeczne, wredne i… rude. Blood Rayne tylko potwierdza tę teorię. Dama w obcisłym, czerwono-czarnym wdzianku uwodzi nie tylko swoim seksapilem, ale także przepięknym uzębieniem. Jest bowiem wampirem, a podstawę jej diety stanowią panowie ze swastyką na ramieniu. Poza grami, powstał też słaby film w reżyserii „mistrza” Uwe Bolla.
Agentka (wcale nie) Tanya.
Agentka (wcale nie) Tanya.

5. Agent specjalny Tanya (Red Alert)

Tanya okazała się bardzo droga jeżeli chodzi o wykonywanie akcji w drugiej oraz trzeciej części Command&Conquer Red Alert. Jej postać pojawiała się regularnie na przerywnikach filmowych zarówno podczas akcji, jak i między misjami. Grały ją różne aktorki jednak ani jednej ani drugiej niczego nie brakuje.
Tanya specjalizuje się w strzelaniu oraz podkładaniu ładunków wybuchowych. Niestety jest bezbronna jeżeli chodzi o pojazdy i wszelkie wieżyczki obronne. Po wykonaniu wszystkich misji zarówno w drugiej, jak i trzeciej części gracz jest przez nią… zaproszony na kolację.
Nariko. Kolejna czerwonowłosa piękność w naszym zestawieniu.
Nariko. Kolejna czerwonowłosa piękność w naszym zestawieniu.

4. Nariko (Heavenly Sword)

Czerwonowłosa piękność jest równie seksowna, co zabójcza. W ręce dzierży święty miecz, który obdarza niezwykłą mocą tego, kto go nosi. Niestety wielka potęga przykuwa uwagę złego króla Bohana z którym to musi uporać się główna bohaterka. Nariko jest obiektem westchnień wielu panów, czego dowodem jest liczba filmików na YouTubie oraz obrazów w galerii Google’a. I słusznie – zarówno gra, jak i sama Nariko są warte poświęconych na nią godzin.

Bayonetta. Wygląda, jak pani profesor, ale nie dajcie się zwieść.
Bayonetta. Wygląda, jak pani profesor, ale nie dajcie się zwieść.

3. Bayonetta (Bayonetta)

Wiedźmy są sexy. Nie wiedzieliście tego? Zagrajcie w Bayonettę!
Główna bohaterka nie zna ani swojej przeszłości ani przeznaczenia. Od samego początku nękana jest przez zastępy aniołów z którymi zaciekle walczy. Perfekcyjnie włada zarówno bronią palną, jak i białą. Poza tym potrafi przyzwać na arenę bitwy wielkiego demona, który staje po jej stronie.
Wygląda, jak uczona, ale nie dajcie się zwieść – to prawdziwa diablica. W sumie nie jeden gracz chciałby się u niej uczyć.

Lara Croft w Tomb Raider Anniversary prezentuje się (jak zwykle) dobrze.
Lara Croft w Tomb Raider Anniversary prezentuje się (jak zwykle) dobrze.

2. Lara Croft (Tomb Raider)

Lary nie trzeba przedstawiać. Jej kult wśród męskiej części społeczności graczy jest powszechnie znany. Pani archeolog zawsze towarzyszył nienaganny ubiór oraz nieskazitelny makijaż, co zmienić ma się w najnowszej odsłonie gry. Zgodnie z tradycją, kiedy wychodzi nowa część serii, firma Electronic Arts wybiera modelkę, która reprezentować będzie Larę w realu. Ostatnia – wybrana w 2008 roku – była Alison Carroll.
Morrigan. Tylko z pozoru wygląda niewinnie.
Morrigan. Tylko z pozoru wygląda niewinnie.

1. Morrigan

Wspominałem o tym, że wiedźmy są sexy? Mamy na to kolejny dowód. Wybór Morrigan na niewiastę nr 1 jest oczywiście subiektywny. Prawdą jest jednak, że zadziorna i egzotyczna Morrigan jest jedną z tych kobiet, które przyciągają samą swoją osobowością. Co innego, że z wyglądu też niczego jej nie brakuje.
Przez cały czas towarzyszy naszej postaci, a później znika w tajemniczych okolicznościach z dzieckiem w jej łonie. Oczywiście jeżeli wcześniej spędziliśmy z nią noc. Jest jednak jedną z bardziej intrygujących postaci w grach RPG.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.