Mobile World Congress 2011 – Dzień 1

W dniu dzisiejszym oficjalnie wystartowały targi Mobile World Congress, które odbywają się co roku w stolicy Katalonii – Barcelonie. To największe tego typu wydarzenie na świecie, które w odróżnieniu od targów CES, CeBIT czy IFA, skupiają się wyłącznie na segmencie mobilnym. Każdego dnia będziemy zbierać dla was wszystkie najciekawsze wieści o nowych premierach, które mogą coś zmienić w mobilnym świecie.
Targi Mobile World Congress ruszają pełną parą
Targi Mobile World Congress ruszają pełną parą

Pierwszy dzień targów Mobile World Congress

Supersmartfon Galaxy S II

– moc w urządzeniu o grubości zaledwie 8,49 milimetra. Pod maską: dwa rdzenie, 1 GB RAM-u, 16 lub 32 GB pamięci flash, 8-megapikselowy kręcący filmiki Full HD, nawigacja i 4,3-calowy ekran Super AMOLED Plus. Nad wszystkim czuwa system Android 2.3 Gingerbread. Czego chcieć więcej?

Tablet Galaxy Tab 10.1

– większa wersja 7-calowego pierwowzoru, oparta na platformie Nvidia Tegra 2 i systemie Android 3.0 Honeycomb. Co prawda, znaleźliśmy trochę braków, ale i tak urządzenie to zdecydowanie godne jest uwagi!

Sony Ericsson Xperia Play

– długowyczekiwany “PSPphone” od japońsko-szwedzkiego producenta. Urządzenie wyposażono w procesor 1 GHz, 5-megapikselowy aparat HD, 4-calowy ekran TFT, nawigację A-GPS oraz system Android 2.3 Gingerbread.

Sony Ericsson Xperia Neo

– nieco mniej high-endowy smartfon, opierający się na procesorze Snapdragon 1 GHz, a wyposażony w 8-megapikselowy aparat HD, wyjście HDMI, 3,7-calowy ekran dotykowy oraz system Android 2.3 Gingerbread.

Nokia i Windows Phone 7

– podczas swojej konferencji, Stephen Elop – dyrektor generalny fińskiego producenta – zapowiedział, iż pierwszego smartfona Nokii z systemem Windows Phone 7 możemy ujrzeć jeszcze w tym roku. Większa fala nowych urządzeń spodziewana jest jednak w 2012 roku.

LG G-Slate

– to tablet koreańskiego producenta, który wyróżnia się z tłumu na pierwszy rzut oka podobnych urządzeń, kamerą z dwoma obiektywami, dzięki czemu możemy kręcić filmy Full HD w technologii 3D. Nad przetwarzaniem materiału czuwa platforma Tegra 2, a nad całym urządzeniem zapanuje system Android 3.0 Honeycomb.

Motorola Pro

– system Android przeznaczony jest raczej dla “przeciętnego” użytkownika, a nie bieznesmenów. Motorola chce to zmienić, wprowadzając do oferty model “Pro” z szeregiem użytecznych przedsiębiorcy funkcji. Smartfon opiera się jednak na starszej wersji systemu – 2.2 Froyo.

IE9, SkyDrive, Twitter i wielozadaniowość w Windows Phone 7

– Steve Ballmer rozpoczął swoje przemówienie na MWC 2011 od… tak, zgadliście, od Windows Phone 7. I zapowiedział same dobre rzeczy, które mają mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Acer Iconia Tab – dwa tablety z Tegrą 2 i Androidem 3.0 Honeycomb

– Acer nie gęś – swój tablet ma. Ma i to aż dwa. Modele A100 oraz A500 z linii Iconia Tab, wyposażone są w platformę Tegra 2 oraz system Android 3.0, a różnić się będą rozmiarem.

Sony Ericsson Xperia Pro – ekran dotykowy + klawiatura QWERTY + Android 2.3

– Kolejnym nowym smartfonem w portfolio firmy Sony Ericsson jest Xperia Pro, wyposażona w 3,7-calowy ekran dotykowy, procesor 1 GHz, 8-megapikselowy aparat i wysuwaną klawiaturę QWERTY.