Mobile World Congress 2011 – Dzień 3

Pierwsze dwa dni targów w Barcelonie przyniosły nam naprawdę sporo ciekawych gadżetów, wśród których prym wiodły przede wszystkim smartfony i tablety. Trzeci dzień upłynął jednak właściwie bez znaczących premier, oprócz być może zapowiedzi czterordzeniowej platformy Nvidia Tegra 3. Tak czy inaczej to tylko zapowiedź, a nie namacalny produkt.
Trzeci dzień targów Mobile World Congress już prawie za nami
Trzeci dzień targów Mobile World Congress już prawie za nami

Poza tym pojawił się nowy, niedrogi smartfon Samsunga, Microsoft zapowiedział niedrogie smartfony z Windows Phone 7, a Google lakonicznie opowiedziało o nowym Androidzie. Ciągle mamy jednak nadzieje, że producenci wszystko to, co mają najlepsze zachowali na sam koniec targów i jutro zaprezentują prawdziwe bomby na mobilnym rynku.

Sprawdź, co działo się w pierwszym dniu Mobile World Congress

Sprawdź, co działo się w drugim dniu Mobile World Congress

Android IceCream

Google w dość lakoniczny sposób zapowiedziało nową wersję systemu Android. Wiadomo, że kolejna odsłona będzie nosić nazwę IceCream i będzie połączeniem aktualnych wersji – Gingerbreada oraz Honeycomba. Oznacza to, że firma z Mountain View najprawdopodobniej planuje ujednolić swój system i zoptymalizować jedną wersję zarówno pod smartfony, jak i tablety.

Google próbowało namówić Nokię na Androida

Oprócz zapowiedzi nowego Androida, CEO Google’a, Eric Schmidt, przyznał, że podejmowane były próby przekonania firmy Nokia do skorzystania z oferty platformy Android i projektowania smartfonów właśnie dla tego systemu. Mimo odmowy, Schmidt zapewnił, że oferta Google’a będzie wciąż aktualna, gdyby fińskiemu producentowi nie powiodło się z Microsoftem.

Czterordzeniowa Nvidia Tegra 3

Nowy układ o nazwie kodowej Kal-El (którą z pewnością odziedziczył po kryptonowym imieniu Supermana), może posiadać cztery rdzenie z taktowaniem 1,5 GHz. I to wszystko dla smartfonów i tabletów, już na jesieni. Zobacz na wideo prezentację nowego procesora, która naprawdę robi spore wrażenie.

Niedrogie smartfony z Windows Phone 7

Pomimo pokaźnych wymagań sprzętowych swojego systemu, Microsoft planuje jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek cała falę niedrogich smartfonów z systemem Windows Phone 7. Jak wyjdzie, to zobaczymy. Na razie to tylko czcze zapowiedzi.

Samsung Wave 578

Koreański producent nie zapomniał także o swojej platformie bada. Tym razem zaprezentował niedrogiego w założeniu smartfona Wave 578, który wyposażony jest w 3,2-calowy ekran dotykowy, Bluetootha 3.0, układ Near Field Communications oraz łączność HSPA.

Sonim XP3300 Force

Telefon, który wytrzyma upadek z wysokości 30 metrów i pozwoli rozmawiać bez przerwy przez 24 godziny? To właśnie nowa propozycja Sonim dla ludzi ekstremalnych. W wyposażeniu między innymi 2-megapikselowy aparat z fleszem, 2-calowy ekran z Gorilla Glass oraz nawigacja GPS.