Nokia Siemens Networks stawia na dalszy rozwój w Polsce

Koncern rozważa możliwość otwarcia kolejnego centrum

Obecnie koncern rozważa możliwość otwarcia kolejnego centrum, które w ciągu najbliższych lat może doprowadzić do dwu- lub trzykrotnego wzrostu zatrudnienia. ”

Pod względem liczby zatrudnionych w Nokia Siemens Networks, Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie za Niemcami i Finlandią. Pozycja naszego kraju wynika z szerokiego rynku pracy, jak i wysokich kwalifikacjach technicznych i lingwistycznych polskich pracowników. Ludzie to fundament rozwoju naszej firmy

” – mówi dr Radomir Grucza, prezes Nokia Siemens Networks w Polsce.

We Wrocławiu Nokia Siemens Networks ulokowała największą w Polsce placówkę badawczo-rozwojową sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych – Centrum Technologiczne. W kwietniu 2007 roku, kiedy z połączenia działów sieci telekomunikacyjnych Siemensa i Nokii powstała globalna spółka Nokia Siemens Networks, Centrum liczyło ok. 600 pracowników. Od tamtej pory zatrudniono ponad 900 nowych osób. Wrocławskie Centrum jest częścią globalnej organizacji badawczo-rozwojowej Nokia Siemens Networks, która liczy  około 16 tys. specjalistów. Powstają w nim rozwiązania i aplikacje w obszarach najnowszych technologii telekomunikacyjnych oraz sieci nowych generacji np. Long Term Evolution (LTE) i LTE Advanced. Siedziba koncernu w Polsce, wraz z działami sprzedaży i serwisu (m.in. Globalnym Centrum Serwisowym), znajduje się w Warszawie. Pracuje w niej 500 osób.

W trakcie niedawnego spotkania premier Finlandii, Mari Kiviniemi, z premierem Donaldem Tuskiem, zwrócono uwagę na dynamiczny rozwój koncernu w Polsce. Obecnie Nokia Siemens Networks rozważa otwarcie w Polsce kolejnego globalnego centrum operacyjnego (Global Network Solutions Center), które świadczyłoby usługi na całą Europę. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja, zatrudnienie w Polsce, które dziś wynosi 2 tys. osób, w ciągu 12-24 miesięcy może wzrosnąć nawet dwu- lub  trzykrotnie.

Decyzja o możliwości powstania kolejnego centrum odzwierciedla strategię realizowaną przez Nokia Siemens Networks, zorientowaną na rozwój i inwestowanie w rynki o najwyższym poziomie wzrostu. Jako globalnie zintegrowana firma, wykorzystujemy potencjał najzdolniejszych ludzi z całego świata, by pomóc naszym klientom rozwijać ich działalność biznesową

” – kończy Radomir Grucza.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News