Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [07.02 – 11.02]

Oprócz najciekawszych wiadomości z kraju i ze świata, polecamy rzucić okiem na:
Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [07.02 – 11.02]

Microsoft przywraca przeglądarce Chrome obsługę kodeku H.264

Pamiętacie burzę, jaką wywołało Google usunięciem obsługi kodeka H.264 z przeglądarki Chrome? Co Google usunie, przywróci…

Microsoft, poprzez wtyczkę. H.264/MPEG-4 jest szeroko używanym kodekiem w odtwarzaczach wideo, kamerach a nawet przeglądarkach. Jednak Google obawia się, że właściciel kodeka zmieni jego licencję i zacznie żądać za niego opłat. Dlatego opracowało jego własną, otwartą wersję, nazwało VP8, a obsługę H.264 z Chrome’a usunęło.

Poznaj historię pierwszego wirusa na PC

Witamy w Lochu © 1986 Basit * Amjad (pvt) Ltd. BRAIN COMPUTER SERVICES 730 NIZAM BLOCK ALLAMA IQBAL MIASTO LAHORE-PAKISTAN TELEFON: 430791,443248,280530. Strzeż się tego WIRUSA…. Skontaktuj się z nami, by się zaszczepić…

Jest styczeń 1986 roku. Takie właśnie słowa pojawiają się w sektorach rozruchowych tysięcy dyskietek na całym świecie. Użytkownicy coraz bardziej popularnych “pecetów” wpadają w panikę, mimo iż wirus nie powoduje w zasadzie wielkich szkód – zaraża jedynie kilka bajtów w sektorze rozruchowym dyskietki, zmienia jej etykietę i powoduje spowolnienie napędu dysków… Przeczytaj całość!

Stracił pracę, bo w czasie wolnym szukał gołych bab na Google

Nic nie koi i tak nie inspiruje niektórych facetów, jak widok zgrabnego i apetycznego biustu. Z tego samego założenia wyszedł jeden z urzędników, zatrudniony w Departamencie Bogactw Naturalnych, Energii i Turystyki, który po pracy, w domu, na swoim służbowym laptopie, wpisał w Google słowo “cycki”, najprawdopodobniej z wyżej wymienionych powodów. Niestety, oprogramowanie szpiegowskie jego pracodawcy nie było zbyt wyrozumiałe.

Motorola chce nas uwolnić z niewoli Apple’a

Podczas Super Bowl panuje pewna fajna tradycja: w przerwach pokazywane są nowe reklamy największych gigantów rynku, a i reklamy zawsze trzymają bardzo wysoki poziom. Swoich sił postanowiła spróbować Motorola, pokazując spot promujący nowego Xooma. Klip, który możecie obejrzeć poniżej, wyraźnie nawiązuje do 1984 Orwella a także… do polityki produktowej Apple’a.

Firefox 4 beta 11 z nową funkcją “Do Not Track”

Mozilla uczyniła kolejny krok do wydania ostatecznej wersji swojej nowej przeglądarki. Tym razem na serwerze ftp fundacji, pojawiła się przeglądarka Firefox 4 w wersji beta 11, która oprócz uaktualnień i łat, zawiera także nową funkcję “Do Not Track”. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta pozwala użytkownikowi zwiększyć swoją prywatność, poprzez “wypisanie się” ze wszelkich usług śledzących, umieszczanych na stronach internetowych przez firmy reklamowe.

Zapomnij o Androidzie 2.3, w kwietniu pojawi się smartfon z wersją 2.4

Tak przynajmniej wynika z informacji, do jakich dotarła redakcja portalu Pocket-lint. Android 2.4 będzie się niewiele różnił od 2.3. Dzięki niemu aplikacje pisane pod dwurdzeniowe procesory (czyli urządzenia z Androidem 3.0) będą funkcjonowały poprawnie z układem z jednym rdzeniem (większość smartfonów). Obecny na rynku Android 2.3 nie zapewnia takiej zgodności. Co ciekawe, Android 2.4 ma również nosić miano Gingerbread.

Były agent FBI przyznaje, że obywatele są rutynowo szpiegowani przez władze

German, zapytany przez Network World o najbardziej szokującą sprawę odkrytą przez niego w FBI, opisał przypadek, który daje dużo do myślenia. Bardzo dużo. – Najbardziej niepokojącą sprawą jest to, czym się zajmuje obecnie wywiad wewnętrzny. Agencje federalne, takie jak FBI, DOD, DHS czy DNI, a także funkcjonariusze prawa, zarówno stanowi jak i lokalni, a nawet prywatne przedsiębiorstwa są w to zaangażowane. Zbyt często nasłuchiwani są działacze polityczni i religijni. Odnotowaliśmy działania łamiące Pierwszą Poprawkę Konstytucji w 33 stanach i w samym Waszyngtonie – odparł German.

Tablet TouchPad – HP wypuszcza iPada, tylko lepszego

Do tej pory pojawiające się na rynku tablety znanych producentów, sporo odbiegały od swojego pierwowzoru, który zawładnął rynkiem (mowa o iPadzie), zwłaszcza obierając za kryterium wielkość ekranu. Urządzenia takich firm jak Samsung, czy Dell, wyposażone są w znacznie mniejsze ekrany, przez co wszelkie porównania z iPadem, przy tych samych zadaniach (jak na przykład czytanie e-książek), były nieporozumieniem.

Samsung Galaxy Ace w Polsce za 1099 zł

Na polski rynek właśnie trafia nowy smartfon Samsunga – Galaxy Ace z systemem operacyjnym Android 2.2. Zapowiada się godny następca znanego i lubianego modelu Galaxy Spica.

Asa z rękawa Samsung wyciągnął pod koniec stycznia 2011 roku, a teraz rzuca kartą na polski stół. Oto bowiem w polskich sklepach pojawia się nowy smartfon koreańskiego producenta o nazwie Galaxy Ace, który jest następcą popularnego modelu Galaxy Spica.

7-latek kupił na eBayu bojowy odrzutowiec za 113 tysięcy dolarów

Wszyscy doskonale wiemy, ze w dzisiejszych czasach w Internecie kupić można wszystko. Problem powstaje wtedy, gdy za zakupy zabierają się 7-letnie dzieci, nieupilnowane przez rodziców. Taka sytuacja miała miejsce w Londynie, gdzie pewien młodzieniec postanowił sprawić sobie samolot w prezencie. Uruchomił więc komputer, wszedł na stronę eBay i z konta swojego ojca, zakupił przez opcję “kup teraz” myśliwiec Harrier. Na szczęście, model ten nie posiada systemu balistycznego, a ponadto… nie lata.