Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [14.02 – 18.02]

A oprócz cotygodniowego przeglądu najświeższych wiadomości z kraju i ze świata polecamy:
Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [14.02 – 18.02]

Rusza monitoring polskiego Internetu

Wrogość wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych od kwietnia ma być wychwytywana przez specjalne oprogramowanie. Software zostanie uruchomiony testowo jeszcze w tym tygodniu i, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, ma oficjalnie rozpocząć działalność w kwietniu. Wszelkie “nieprawidłowości” użytkowników będą zgłaszane władzom danego portalu, a jeżeli to nie pomoże, sprawa będzie kierowana do prokuratury. Zainteresowane programem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz organizacje pozarządowe, m.in. Otwarta Rzeczpospolita i Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.

“Trzynastka” z House’a będzie nową Larą Croft?

Nie wszyscy z was muszą kojarzyć piękną Amerykankę z nazwiska, ale pewnie szybko zorientujecie się o kogo chodzi, gdy wymienię wam dwa tytuły – Dr House (jako “Trzynastka”) oraz Tron: Dziedzictwo (jako “Quorra”). Tak, mowa o Olivii Wilde, która w następnej części filmu Tomb Raider, może zastąpić Angelinę Jolie i wcielić się w główną postać – Larę Croft. Ekranizacja kolejnej części filmu, opartego na grze Eidosa, ma być jeszcze mroczniejsza i “poważniejsza” od poprzednich części, cokolwiek to znaczy.

Intel pokazuje MeeGo, nie oglądając się na Nokię

Interfejs pozwoli producentom tabletów skrócić czas wprowadzania urządzeń na rynek, zapewniając im swobodę w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i usług. Jest to już kolejna wersja interfejsu MeeGo zaprojektowana z myślą o wielu kategoriach urządzeń, począwszy od netbooków, poprzez tablety, komputery kieszonkowe, aż po systemy pokładowe w samochodach.

Crysis 2 wyciekł do Sieci

Pierwsza część Crysisa była grą sławną ze względu na… swoje wymagania sprzętowe. Do dziś ciężko o komputer, który udźwignąłby tę grę w 1080p i maksymalnych detalach. Jej druga część ma być pod tym względem lepsza. I właśnie wyciekła do sieci. Crysis 2, w przeciwieństwie do poprzedniej części, będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale również dział dobrze a nawet, wedle obietnic, ma być bardzo grywalny. Gra pojawi się też nareszcie na konsolach. Innymi słowy, ma być cudnie a my nie możemy się doczekać.

7 wspaniałych drobiazgów, za które pokochasz Windows Phone 7

“To nie do wiary, ale mimo rozlicznych braków, używanie Windows Phone to sama przyjemność. Dlaczego? Zdradzę wam tajemnicę: dla Microsoftu pracuje diabeł. Ten, który siedzi w szczegółach. Nie byłem w stanie ustalić, ile Microsoft mu płaci. Jeśli wierzyć zdaniu naszych czytelników, prawdopodobnie nie płaci mu wcale, w końcu MS to Arcydemon i wszelkie zło. Tak czy inaczej, Szatan Szczegółów, który potrafi popsuć przyjemność z używania niejednego fajnego sprzętu, który słynie w branży IT z tego, że na każdym kroku budzi frustrację i konfuzję, w przypadku WP7 najwyraźniej został skaptowany do współpracy.”

7 najciekawszych produktów z Mobile World Congress 2011

Tegoroczne targi w Barcelonie można podsumować jednym zdaniem: Tegra 2, Android a potem długo, długo nic. Oto bowiem na rynek nadchodzi fala tabletów z dwurdzeniową platformą Tegra 2, a na mobilnych targach ciężko było znaleźć inny system operacyjny niż propozycja Google’a. Pierwszy dzień targów należał do Samsunga, który zaprezentował swoje dwa flagowe produkty – smartfona Galaxy S II oraz tablet Galaxy Tab 10.1.

Sony Ericsson Xperia Play oficjalnie, czyli gramy na Androidzie 2.3!

Po konferencji Samsunga, która przyniosła nam dwa nowe supergadżety – smartfona Galaxy S II oraz tablet Galaxy Tab 10.1, odbyła się konferencja prasowa firmy Sony Ericsson. Japońsko-szwedzki producent nie zawiódł i przedstawił wyśmienitą, mobilną ofertę, wśród której znalazły się trzy nowe smartfony. Jednym z nich jest Xperia Play – zapowiadany od jakiegoś czasu “konsolofon”, czyli połączenie smartfona z mobilną konsolą do gier, a wszystko to na systemie operacyjnym Android 2.3 Gingerbread.

Sony Ericsson Xperia Pro – ekran dotykowy + klawiatura QWERTY + Android 2.3

Kolejnym nowym smartfonem w portfolio firmy Sony Ericsson jest Xperia Pro, wyposażona w 3,7-calowy ekran dotykowy, procesor 1 GHz, 8-megapikselowy aparat i wysuwaną klawiaturę QWERTY. Urządzenie jest wyposażone w 3,7-calowy ekran TFT o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z fleszem LED i funkcją kręcenia filmów HD, złącze HDMI, 2-megapikselową kamerę z przodu, wysuwaną klawiaturę QWERTY, 320 MB pamięci wbudowanej flash, którą można rozszerzyć o 32 GB za pomocą kart microSD, a także baterię, zapewniającą do 7 godzin rozmów lub do 31 godzin odtwarzania muzyki. Nad wszystkim czuwać będzie podrasowany przez Sony Ericssona system operacyjny Android 2.3 Gingerbread.

Uważaj! Twoja dziewczyna (prawdopodobnie) przegląda ci SMS-y!

Grupa naukowców z uniwersytetu w Karolinie Północnej zapytało 804 anonimowe osoby, czy kiedykolwiek użyły urządzeń elektronicznych do szpiegowania swojego partnera bądź partnerki. Twierdząco odpowiedziało 34 procent ankietowanych kobiet i 14 procent mężczyzn. Ulubioną metodą śledzenia przez kobiety to przeglądanie historii połączeń i SMS-ów partnera a także podglądanie jego działań na Facebooku.

Polskie banki ostrzegają – twój telefon może pomóc cię okraść!

Przed zagrożeniem jako pierwszy ostrzegł ING Bank Śląski. Wirus najpierw podszywa się pod bank na komputerze ofiary, prosząc o podanie danych dotyczących telefonu komórkowego. Otrzymawszy te informacje, wysyła na komórkę klienta linka do “nowego, wymaganego przez bank certyfikatu bezpieczeństwa”. W rzeczywistości na telefon pobierana jest aplikacja, która następnie przechwytuje dalsze SMS-y od banku i przekazuje je dalej cyberprzestępcy.