Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [21.02 – 25.02]

Polecamy również nasze stałe punkty programu, czyli:
Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [21.02 – 25.02]

Kalkulator, na którym zagrasz w Dooma

Programistom z Omnimaga skutecznie udało się dokonać portu gry nDoom (przeprojektowanej wersji, bazującej na oryginalnym tytule id Software) na… kalkulator. Urządzenie firmy Texas Instruments o nazwie TI-Nspire potrafi teraz nie tylko wykonywać skomplikowane obliczenia, ale także uruchomić Dooma w trakcie przerwy od matematycznych wyzwań. Jak dowodzi poniższy filmik, gra nie tylko się uruchamia, ale działa bardzo płynnie. Oczywiście, kolorów tu nie ujrzymy, ale i tak wyczyn godny najszczerszych gratulacji.

Aktualizacja Windows Phone 7 zepsuła smartfony Samsunga

Aktualizacje zwykle mają dostarczać nowe rzeczy, lub co najmniej coś naprawić. Czasem jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i coś co miało ulepszać, okazało się destrukcyjne. Taka sytuacja miała miejsce z pierwszą aktualizacją systemu Windows Phone 7, którą Microsoft wydał w dniu wczorajszym. Uaktualnienie nie uaktywnia jeszcze funkcji kopiuj/wklej, ale robi coś innego – psuje smartfony Samsunga, a konkretniej model Omnia 7. Według skarg kilku użytkowników, przy aktualizowaniu oprogramowania do najnowszej wersji, smartfony zatrzymują się na procesie wykonywania kopii zapasowej i aktualizacji w ogóle nie można dokonać.

Spowiedź byłego pracownika Apple

W wywiadzie dla Popular Mechanics, były pracownik Apple Store porównuje zatrudnienie w koncernie Cupertino do uczestnictwa w kulcie. Przyznaje, że czytanie i interesowanie się resztą świata jest tam niemile widziane i szkodliwe dla pracy. Dlatego też on sam skupia się wyłącznie na tym, co robi Apple, unikając “zbędnych” informacji. Sam Jobs uważany jest za “geniusza z maniakalną potrzebą kontrolowania wszystkiego”.

14 marca Internet Explorer pokaże nam “piękno Internetu”

Nikt nie organizuje tego typu imprez bez przyczyny. Co więc planuje Microsoft w związku z Internet Explorerem? Nam przychodzi do głowy tylko jedno: 14 marca, w dniu imprezy, zostanie zaprezentowana ostateczna wersja dziewiątej edycji tej przeglądarki. Biorąc pod uwagę fakt, że Internet Explorer od zawsze był produktem co najmniej kiepskim, a wersje rozwojowe “dziewiątki” okazały się czymś naprawdę bardzo dobrym, to nie możemy się doczekać!

Z przeglądarki Chrome zniknie pasek adresu

Według serwisu ConceivablyTech, programiści firmy z Mountain View pracują w pocie czoła nad nowym interfejsem użytkownika dla przeglądarki Chrome. Zmiany mają być duże, a wręcz rewolucyjne. Po pierwsze, zniknąć ma pasek adresu, a raczej “znikać”. Tych, którzy się zastanawiają, gdzie teraz będzie trzeba wpisywać zapytania do wyszukiwarki czy adresy stron internetowych, możemy trochę uspokoić – to tylko jeden z wariantów, a pasek adresu i tak będzie widoczny wtedy, gdy będziemy tego potrzebować.

Service Pack 1 dla Windows 7 i Windows Server 2008 R2

Większość z nas nie skorzysta na aktualizacji najnowszych Windows i Windows Server. Service Pack 1 bowiem wnosi tylko dwie nowości: pierwszą z nich jest RemoteFX, który umożliwia oglądanie Zdalnego Pulpitu w wysokiej jakości, w tym z grafiką 3D czy filmami w wysokiej rozdzielczości. Druga funkcja dotyczy wyłącznie Windows Server 2008 R2. Pozwoli systemowi na dynamiczne alokowanie pamięci do maszyn wirtualnych.

Niemcy: rząd niezadowolony z Linuksa i open-source, po latach wraca do Windows

Niemiecki rząd potwierdził, że eksperyment z otwartym oprogramowaniem, wbrew wstępnych dobrych wyników, się nie powiódł. Tamtejsze MSZ wraca więc do platformy Windows. Co prawda jeszcze w roku 2007 twierdzono, że migracja na Linuksa okazała się sukcesem, a wydatki IT na każde miejsce pracy są w MSZ niższe niż w innych departamentach rządowych, ale dziś okazało się, że to nieprawda.

Nalot policji na dom hakera. Sony posuwa się za daleko?

Graf_chokolo, ostatnio bardzo znany i wszechobecny w mediach haker, dostarczający szerszej publice narzędzia do przerabiania konsoli Playstation 3, miał niedawno niecodziennych gości. Wizytę postanowili złożyć mu przedstawiciele firmy Sony, w dodatku w asyście miejscowej, niemieckiej policji. Oto jak opisuje całe zajście na swoim blogu:

“Ludzie, SONY było dzisiaj u mnie w domu z policją i…”

Bateria na wodę już prawie w sprzedaży

AF-M3000 to miniaturowe ogniwo paliwowe, które wymaga od użytkownika dolania wody, by dalej działało. Co ciekawe, twórcy ogniwa, czyli położone w Kioto Aquafairy, opracowali je z myślą o smartfonach. Według producenta, akumulator generuje 3 W energii i potrzebuje 90 minut, by naładować iPhone’a do pracy przez trzy godziny. Urządzenie jest niewielkie i lekkie (128g) dzięki zastosowaniu hydratu wapnia. Użytkownik dodaje wodę do hydratu, generując wodór, który następnie reaguje z tlenem, tworząc elektryczność.

Biznesowa Nokia E7 z dotykowym AMOLED-em już w Polsce!

Nokia E7 to długo wyczekiwany smartfon dla biznesmenów, który miał zadebiutować jeszcze w 2010 roku, jednak plany nieco się zmieniły. W efekcie dopiero dzisiaj Nokia rozpoczyna przedsprzedaż swojego urządzenia, które wyposażone jest w 4-calowy ekran dotykowy AMOLED o rozdzielczości 360 x 640 pikseli oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY. Ponadto w jej wyposażeniu znajdziemy darmową nawigację GPS, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów HD, integrację z portalami społecznościowymi oraz szereg biznesowych funkcji, ułatwiających pracę przedsiębiorcom.