Zrzuty ekranu i lepszej jakości rozmowy głosowe na nowym kliencie Steama

Wersja rozwojowa platformy Valve Steam jest już gotowa do testów. Zmieniło się całkiem sporo, a większość zmian zdecydowanie cieszy.

Steam, jedna z najpopularniejszych platform dla graczy, funkcjonująca na Windows i Mac OS, doczekała się nowej wersji. Na razie rozwojowej bety, co oznacza, że produkt nie jest gotowy i może zawierać błędy. A co się zmieniło?

Steam pozwala teraz na wykonywanie zrzutów ekranu z gier bez konieczności używania zewnętrznej aplikacji. Zrzuty są następnie wysyłane do naszej „chmury”, powiązanej z kontem steamowym (można ustawić, by wysłały się dopiero po zakończeniu grania, by nie powodować „lagów” podczas zabawy). Zrzuty ekranu można układać w galerie widoczne dla innych użytkowników Steama, można je też umieszczać na znanych portalach, takich jak Facebook czy Twitter. Valve dało dużo miejsca na serwerze na screeny, bowiem aż gigabajt.

Kolejną istotną zmianą jest nowy moduł komunikacji głosowej. Jakość została zwiększona z 11 do 16 kHz w przypadku rejestrowania dźwięku i z 8 do 16 kHz w przypadku jego emisji. Dodatkowo, podrasowano nieco interfejs klienta. Zaproszenia do wspólnej zabawy mają teraz swój własny panel a pobierane pliki są dokładniej opisane.

Odważnych testerów zachęcamy do dzielenia się wrażeniami. Przypominamy jednak, że nie jest to końcowy produkt, a wersja beta.

0
Źródło: NeoGAF
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.