Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

10 najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome #6

Dodatki do Google Chrome

Ponadto pojawiło się kolejne, znakomite rozszerzenie o nazwie Taskforce. Umożliwia ono tworzenie listy zadań, która jest ściśle powiązana ze skrzynką pocztową. Jak dla mnie jedno z lepszych narzędzi tego typu.

Kolejnym jest wspomniana we wstępie wyszukiwarka plików torrent korzystająca z Torrentz.eu, który przeszukuje m.in. The Pirate Bay, Vector.com, BT-Chat i kilkanaście innych stron. Warto wspomnieć o świetnym „skracaczu” linków od Google, czyli goo.gl. Wystarczy jedno kliknięcie, aby niesamowicie długi adres stał się łatwy do zapamiętania.

Kolejnym ciekawym rozszerzeniem jest Google Quick Scroll, który znacznie upraszcza proces korzystania z wyszukiwarki.

Rozszerzenia do przeglądarek

    Opera 11

Torrent Search (świetna wyszukiwarka torrentów)

pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/iangilbioefodhifefjcefjmdecdppip W jaki sposób JEDNYM kliknięciem przeszukać kilkanaście stron z Torrentami? Wśród tych witryn są m.in. thepiratebay.org, bt-chat.com, vector.com, torrentreactor.net, czy też monova.org. Wystarczy zainstalować dodatek o nazwie Torrent Search. Jego działanie jest bardzo wygodne (w trakcie wpisywania wyświetlane są podpowiedzi) i banalnie proste.

Rozszerzenie korzysta z serwisu torrentz.eu, który jest multiwyszukiwarką (czy jakkolwiek to nazwać) wielu stron z plikami torrent. Trzeba to mieć.

Torrent Search umożliwia błyskawiczne odnalezienie każdego pliku torrent.
Torrent Search umożliwia błyskawiczne odnalezienie każdego pliku torrent.

Taskforce (genialny organizer zadań)

pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/gdbfnafnalfjconpgenohfidcaeibkoc Jak poradzić sobie z coraz większą liczbą zadań i w jaki sposób robić to wygodnie? Twórcy rozszerzenia Taskforce znaleźli doskonałe rozwiązanie.

Wiele osób większość czasu „spędza” w skrzynce odbiorczej GMail. Owe rozszerzenie pozwala „konwertować” maile na zadania, które dopisywane są do specjalnej listy. Można też przypisać kilka maili do jednego zadania. Rozszerzenie ma niesamowite możliwości jest wyświetlane w postaci eleganckiego, niewielkiego paska na górze strony. Rzućcie okiem na zrzut ekranu poniżej – wiele wam wyjaśni. Polecam instalację, choćby na próbę.

Taskforce to nowa, genialna metoda organizowania zadań.
Taskforce to nowa, genialna metoda organizowania zadań.

goo.gl URL Shortener (skracanie linków od Google)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/iblijlcdoidgdpfknkckljiocdbnlagk Goo.gl to usługa firmy Google, która umożlwia skracanie adresów stron internetowych. Do działania nie wymaga konta Google, ale jest ono wskazane. Po zalogowaniu mamy dostęp do historii skracanych adresów oraz wykresy z liczbą odwiedzin danego linka. Przydatna Sprawa. Obsługa dodatku jest banalnie prosta. Wystarczy kliknąć jeden przycisk i adres zostaje skrócony.

goo.gl to usługa firmy Google umożliwiająca skracanie adresów stron internetowych.
goo.gl to usługa firmy Google umożliwiająca skracanie adresów stron internetowych.

Hotmail Checker (sprawdzanie poczty Microsoft)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/jkkhlmcnbdhoddgjhlgikcpmigdmlcmd Usługa Hotmail to świetna skrzynka pocztowa od firmy Microsoft, która jako jedna z niewielu może stawić czoła popularnemu Gmailowi. Interfejs Hotmaila już od dawna jest po polsku, a więc coraz więcej rodaków korzysta z usługi ekipy od Windowsa. Z powodu rosnącej popularności Hotmaila pojawia się coraz więcej ciekawych rozszerzeń do niego. Jednym z nich jest Hotmail Checker. Jego zadaniem jest regularne sprawdzanie nowej poczty i informowanie nas o niej w pasku rozszerzeń. Tak to wygląda:

Hotmail Checker jest świetnym dodatkiem dla użytkowników poczty od firmy Microsoft.
Hotmail Checker jest świetnym dodatkiem dla użytkowników poczty od firmy Microsoft.

Google Quick Scroll

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/okanipcmceoeemlbjnmnbdibhgpbllgc Rozszerzenie umożliwia bardzo szybkie dotarcie do wyników wyszukiwania. Jak to działa? Wpisujemy odpowiednie zapytanie w Google, klikamy szukaj i przechodzimy na jedną z odnalezionych stron internetowych. Dopiero tutaj uruchamia się rozszerzenie podświetlając fragmenty strony, które mogą nas zainteresować. Dostać się do nich można poprzez jedno kliknięcie.

Google Quick Scroll umożliwia jeszcze szybsze dotarcie do wyników wyszukiwania.
Google Quick Scroll umożliwia jeszcze szybsze dotarcie do wyników wyszukiwania.

AutoPager Chrome (automatyczne wyświetlanie kolejnych stron)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/mmgagnmbebdebebbcleklifnobamjonh Większość witryn internetowych jest podzielona na wiele stron. Aby się między nimi przemieszczać trzeba klikać kolejna/poprzednia. Jak tego uniknąć? Wystarczy zainstalować AutoPager, który automatycznie będzie wyświetlał kolejne strony jedna pod drugą. Rozszerzenie działa m.in. z Google, YouTube, Yahoo, Amazon, eBay, Digg, New York Times, flickr, MSN, MySpace, czy też Wikipedia.

AutoPager Chrome ułatwia przeglądanie witryn podzielonych na wiele stron.
AutoPager Chrome ułatwia przeglądanie witryn podzielonych na wiele stron.

TabCloud (synchronizacja otwartych kart)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/npecfdijgoblfcgagoijgmgejmcpnhof Większość z nas korzysta z więcej niż jednego komputera. Osobiście mam jeden w pracy, a w domu dwa – notebooka i stacjonarnego. Synchronizacja przeglądarki Chrome załatwia mi problem ulubionych, historii i haseł. A co z otwartymi kartami? W tym celu przyda się TabCloud, który wymaga jedynie konta Google. Dzięki niemu można zapisać sesję, zamknąć system, a na kolejnym komputerze odtworzyć zamknięte karty.

TabCloud pozwala synchronizować otwarte karty pomiędzy komputerami.
TabCloud pozwala synchronizować otwarte karty pomiędzy komputerami.

Window Resizer (zmiana rozdzielczości okna)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/kkelicaakdanhinjdeammmilcgefonfh Jesteś twórcą stron internetowych i chciałbyś sprawdzić jak witryna wygląda w określonych rozdzielczościach? Oto najprostszy sposób – Window Resizer. Wystarczy kliknąć jeden przycisk i wybrać określoną rozdzielczość. Przeglądarka potrafi się ustawić także w rozdzielczościach typowych dla telefonów, jak np. 320×480 pikseli.

Window Resizer to świetne narzędzie dla twórców stron internetowych.
Window Resizer to świetne narzędzie dla twórców stron internetowych.

Recent Tabs (najczęściej używane karty)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/ocllfmhjhfmogablefmibmjcodggknml Podczas gdy kombinacja klawiszy CTRL+TAB pozwala wam na przemieszczanie się pomiędzy otwartymi kartami, CTRL+Q daje możliwość przeglądania najczęściej odwiedzanych stron. Świetny pomysł, który ma dużo więcej sensu, niż początkowo może się wydawać. Warto spróbować.

Recent Tabs pozwala przeglądać najczęściej używane karty.
Recent Tabs pozwala przeglądać najczęściej używane karty.

Facebook Black Album Remover (gdy irytują cie nowe galerie)

pobierz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hekghhccehegplbbippabnhnhlegiodo – Hej Mark, zrobiłem nową galerię zdjęć, jest super!

– Nie mam czasu, ale ufam Ci. Na pewno jest w porządku!

Mam wrażenie, że właśnie tak wyglądał proces wdrażania nowej galerii zdjęć w popularnym facebooku. Coś, co miało uprościć i uprzyjemnić oglądanie fotografii jest wg mnie i wielu innych internautów – kompletną pomyłką. Na szczęście można temu zaradzić instalując odpowiednie rozszerzenie. Dzięki niemu galerie będą wyświetlane jak za starych, dobrych czasów.

Poniżej znienawidzona przez was redakcja online niemal w komplecie.

Facebook Black Album Remover w akcji, czyli oglądamy zdjęcie bez czarnego tła.
Facebook Black Album Remover w akcji, czyli oglądamy zdjęcie bez czarnego tła.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News