Finalny Firefox 4 już jest, ale… (aktualizacja!)

Mozilla na dzień przed datą oficjalnej premiery, udostępnia na serwerach ftp finalną wersję przeglądarki internetowej Firefox. Nie jest to jednak jak na razie oficjalne wydanie.

Na serwerach ftp fundacji Mozilla pojawiła się wersja przeglądarki Firefox 4, nieoznaczona ani znaczkiem beta, ani RC. Oznacza to najprawdopodobniej, że jest to już finalna wersja nowego Firefoksa, choć jego oficjalna premiera zaplanowana jest dopiero na jutro. Do czasu, aż przeglądarka pojawi się na stronie internetowej fundacji, należy najnowszą wersję traktować jako wydanie nieoficjalne, choć zapewne już nic nie zmieni się w nim do czasu oficjalnej premiery.

Nowa przeglądarka opiera się na silniku Gecko 2.0, oferuje nowy interfejs użytkownika, nowy sposób organizowania kart, odświeżony menadżer dodatków, a także wsparcie dla standardów HTML5, WebGL i multitouch (dla Windows 7) oraz ogólnie zwiększone bezpieczeństwo i wydajność.

Na stronie „Canweshipyet.com” również dostajemy pozwolenie na pobieranie finalnej wersji Firefoksa 4, bowiem liczba błędów wskazuje już 0.

Aktualizacja:

Jako, że Mozilla już zablokowała możliwość pobierania najnowszej wersji Firefoksa ze swoich serwerów ftp, linki do pobrania znajdziecie poniżej:

– Windows

Linux

Mac OS X

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.