Jak oglądać filmy za darmo i bez limitów?

Oglądanie filmów w Sieci za darmo jest możliwe i bardzo proste. W teorii. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana, bowiem wszystkie strony, które wyskakują w Google na pierwszych miejscach, żądają rejestracji, ukrytych opłat i innych rzeczy, których możemy potem żałować.
Jak za darmo, bez limitów i irytujących filmów oglądać filmy w Sieci? źródło: dead4movie.com
Jak za darmo, bez limitów i irytujących filmów oglądać filmy w Sieci? źródło: dead4movie.com

Dlatego zrobiliśmy przegląd najciekawszych stron w Internecie, gdzie można za darmo obejrzeć tysiące filmów. W dobrej jakości, z polskim lektorem, w ostateczności z napisami. Jest tu jakiś haczyk? Nie – wystarczy się zarejestrować. Na wszelki wypadek warto tam podać maila, którego nie wykorzystujemy na co dzień.

Jak się okazuje, tak prosty krok umożliwi oglądanie filmów zupełnie za darmo. Zaskoczeni? Nic dziwnego, gdyż większość redakcji była równie zdziwiona w jak prosty sposób można obecnie oglądać filmy. I to nie byle jakie, bowiem premiery kinowe to norma. Jeżeli jesteś fanem seriali telewizyjnych – też żaden problem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Co z legalnością?

Część serwisów, jak np. Kinoplex, Onet, ipla oraz iplex informują, że darmowe oglądanie jest możliwe dzięki zamieszczonym reklamom i istnieją podpisane odpowiednie umowy z dystrybutorami. Oznacza to, że są w pełni legalni. Co zaś z pozostałymi witrynami? Tam można odnaleźć informacje iż “Kinomaniak nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników”, zaś Darmowefilmy informują iż “wszystkie materiały, które zostały umieszczone na stronie (…), zostały umieszczone wyłącznie w celach informacyjnych, edukacyjnych!”. Słowem, zasady ich działania są co najmniej nie do końca jasne. Weźcie to pod uwagę wybierając witrynę do oglądania filmów!

Kinomaniak.tv

adres: http://www.kinomaniak.tv/
rodzaj: streaming
reklamy: brak

Absolutny rarytas, jeżeli chodzi o streaming filmów. Witryna już na wstępie zaskakuje świetnie przygotowaną szatą graficzną i dużą liczbą najnowszych hitów filmowych. Prócz nowości kinowych dostępne są także seriale – jest ich całe mnóstwo, włącznie z najnowszymi epizodami. Jeżeli nie wiesz co chcesz oglądać – nie ma problemu. Wchodzisz w zakładkę TOP100, gdzie wymienione są filmy najwyżej oceniane oraz najczęściej oglądane. Każdy z filmów ma dosyć szczegółowy opis, wymienioną obsadę – wraz z informacjami o aktorach. Będąc zupełnie szczerym stwierdzam iż wiele konkurencyjnych, płatnych stron nie jest tak doskonale przygotowana jak omawiany Kinomaniak.

Aby obejrzeć film wystarczy kliknąć na odpowiedni tytuł. Wiele z nich można zobaczyć bez rejestracji, gdyż znajdują się na serwerach Megavideo. Z racji, iż ten serwis ma limit oglądania 72 minuty, trzeba się zarejestrować. Wtedy można oglądać do woli. Proces zakładania konta jest banalnie prosty. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa ta strona, nie wiem z czego się utrzymuje, ale pod względem zawartości jest nie do przebicia.

Co irytuje? Chociaż większość filmów jest w dobrej jakości, ma napisy bądź polskiego lektora, to zdarzają się wyjątki. Czasami trafi się coś w gorszej jakości wideo, bądź też z nie najlepszym dźwiękiem. Z drugiej strony – wszystko jest za darmo, więc nie ma co narzekać.

Darmowefilmy.eu

adres: http://darmowefilmy.eu/
rodzaj: pobieranie na dysk
reklamy: podczas pobierania

Kolejny serwis, w którym znajdziecie całe mnóstwo najnowszych filmów i seriali. Jego zasada działania różni się od tej z Kinomaniaka. Tutaj nie oglądamy filmów online, a pobieramy bezpośrednio na dysk komputera. Filmy są uploadowane przez osoby zarządzające stroną na witryny hostujące pliki typu BitShare, FileServe, czy też TurboBit. Często są umieszczane na kilku jednocześnie, co znacząco ułatwia szybkie pobieranie. Nie ma obaw, że pobierzemy coś bez polskiego lektora bądź napisów. Autorzy serwisu nie zapomnieli także o opisaniu swoich uploadów. Każdy z nich ma krótki opis i informacje techniczne o jakości wideo.

Jak zacząć korzystać z serwisu? Trzeba się zarejestrować – bez tego nic nie ściągniemy. Na szczęście proces zakładania konta jest prosty. Dzięki temu już po chwili można wrócić na stronę i przeczesywać katalog filmów oraz seriali.

Wady? Ciężko wskazać. Przydałby się streaming, jednak pobieranie filmów odbywa się szybko i bezstresowo. Z racji, iż filmy lądują na zewnętrznych serwerach, istnieje szansa że część linków po jakimś czasie stanie się martwa. Denerwują też wszechobecne napisy “Pobierz film bez limitu!” lub “Pobierz szybciej”, które przenoszą użytkownika na płatne strony. Tego robić nie należy.

Seanse.org

adres: http://seanse.org/
rodzaj: streaming
reklamy: brak

Witryna swoją koncepcją jest zbliżona do Kinomaniaka. Oznacza, że nie uświadczymy tu możliwości pobierania. Czy to wada? Nie, bowiem jednym kliknięciem można rozpocząć odtwarzanie filmów – bez konieczności czekana na całościowe ściągnięcie pliku. Oglądać można bez rejestracji, jednak z limitem 72 minut. Po założeniu konta mamy do dyspozycji drugi odtwarzacz, który pozwala zapomnieć o jakichkolwiek limitach.

Jak na polską witrynę przystało, większość filmów jest z polskim lektorem lub też z napisami. Jakość obrazu jest przyzwoita, chociaż brakuje jej nieco do Kinomaniaka, czy też Darmowychfilmów.

Niedociągnięcia? Brak, przynajmniej tych bardziej irytujących. Znajdziemy tu mnóstwo propozycji, od nowości kinowych, aż po nietypowe dokumenty, o których nikt nigdy nie słyszał.

VoD Onet.pl

adres: http://vod.onet.pl/
rodzaj: streaming
reklamy: są, jak to w telewizji

Onet.pl i TVN należą do jednej grupy. Właśnie z tego powodu na tej stronie dominują przede wszystkim propozycje tej telewizji. Co istotne, w większości są do obejrzenia za darmo. Masz ochotę obejrzeć nowy odcinek Na Wspólnej? A może Usta Usta lub Prosto w serce? 🙂 Ok, rozumiem. Jednak twojej kobiecie może spodobać się obecność X Factor, czy też You can dance. Dzięki temu wcale nie trzeba być przed TV o określonej godzinie.

Programów z TVN-u jest dużo, ale za darmo można obejrzeć sporo ciekawych filmów, w tym dobrze zrobionych dokumentów. Dostępne są także płatne filmy, jednak zostały one wyraźnie oznaczone napisem PREMIUM.

Przyczepić można się do reklam, którymi przerywane są filmy. Na szczęście nie ma ich zbyt wiele i nie trwają długo, a w razie potrzeby zawsze można je wyłączyć. Zostały w tym celu stworzone odpowiednie rozszerzenia do przeglądarek. Kolejną wadą Onetu jest wykorzystanie technologii Silverlight zamiast Flash. Czasami zdarza się, że nie można kliknąć w jakiś przycisk, czy też powiększyć ekran. Na szczęście są to sporadyczne problemy. Aha, z nieznanych przyczyn nie ma Kuby Wojewódzkiego.

iplex

adres: http://www.iplex.pl/
rodzaj: streaming
reklamy: irytujące, ale tylko na początku seansu

Iplex podobnie jak Kinomaniak, umożliwia streamowanie filmów wideo przez przeglądarkę internetową. Oglądanie jest nieodpłatne, aczkolwiek producent w zamian za darmowe odtwarzanie wyświetla reklamy. Dużo reklam. Na szczęście użytkownik jest informowany ile z nich jeszcze zostanie wyświetlonych. W tym czasie można sobie zrobić herbatę. Filmów jest mnóstwo i można znaleźć ciekawe propozycje. Kino akcji, horrory (z Piłą na czele), a także poradniki… seksualne. Są też kanały dla najmłodszych.

Każdy z filmów został dosyć starannie opisany. Możemy się dowiedzieć o czym jest, a także poznać nazwiska aktorów. Jeżeli to nie wystarcza, przydatne będą komentarze użytkowników.

Ogólnie iplex robi dobre wrażenie, chociaż nieco brakuje najnowszych filmów. Po raz kolejny przyczepię się także do irytujących reklam na początku seansu, które często wymagają kliknięcia. Jeżeli tego nie zrobimy, będą wyświetlać się w nieskończoność.

ipla

adres: http://www.ipla.tv/
rodzaj: streaming
reklamy: nie dostrzegłem

Ipla dostępna jest nie przez przeglądarkę, a w formie aplikacji. Na szczęście producent zadbał o użytkowników. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X. Chcesz oglądać na komórce? Nie ma problemu – iPhone, Android oraz Symbian^3 są w pełni obsługiwane.

O ile Onet brata się z TVN-em, to ipla jest spokrewniona z Polsatem. Znajdziecie tam mnóstwo programów z tej popularnej stacji telewizyjnej. Ponadto w bibliotece znajduje się sporo filmów, jak i programy informacyjne typu Wydarzenia. Usługa ma też swoje głęboko skrywane tajemnice, jak programy o Disco Polo, czy też koncerty Stachurskiego. Jeżeli czujesz się na siłach, klikaj i pobieraj program.

Kinoplex

adres: http://kinoplex.gazeta.pl
rodzaj: streaming
reklamy: w teorii są, w praktyce nie

Kinoplex działa pod szyldem Gazeta.pl i co bardzo ważne – wszystkie filmy dostępne są za darmo. Twórcy witryny twierdzą, iż pozyskują pieniądze z reklam wyświetlanych przed seansem, jak też w jego trakcie. Pomimo tych zapewnień, nie udało mi się dostrzec żadnej irytującej reklamy.

Jeżeli chodzi o zawartość, jest całkiem nieźle. Dużo ciekawych filmów zostało podzielonych na odpowiednie kategorie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Brakuje świeżych hitów. Kinoplex owe braki nadrabia w całkiem niezły sposób, bowiem użytkownik dostaje w swe ręce bardzo ciekawe filmy z National Geographic.