Korzyści z chmury prywatnej Microsoftu

Wszystko dla aplikacji
Korzyści z chmury prywatnej Microsoftu

W rozwiązaniach cloudowych Microsoftu twoje aplikacje są w centrum zainteresowania. Chmura prywatna Microsoftu bazuje na profesjonalnej wiedzy z zakresu zarządzania aplikacjami. Wykorzystanie orkiestracji i automatyzacji umożliwia całościowe zarządzania usługami IT. Dzięki rozwiązaniom Microsoftu to twoje aplikacje są nadrzędne do zasobów takich jak wirtualne maszyny, pamięć masowa czy pamięć operacyjna, a nie odwrotnie.

Obsługa wielu platform

Microsoft kompleksowo podchodzi do chmury prywatnej, dzięki czemu potrzeby klientów są ważniejsze niż jakaś konkretna technologia. Rozwiązanie Microsoftu do prywatnej chmury obsługuje hypervisory, systemy operacyjne oraz frameworki developerskie zarówno Microsoftu, jak i innych firm. Tym samym klienci mogą wykorzystać dotychczasowe inwestycje w infrastrukturę IT i zdobyte umiejętności.

Najlepsza wydajność w swojej klasie

Coraz więcej firm tworzących środowiska chmury prywatnej korzysta z wirtualizacji firmy Microsoft do wdrażania aplikacji serwerowych, takich jak Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange czy Microsoft SharePoint Server, a także własnych aplikacji biznesowych. Klienci dostrzegają znaczące korzyści, m.in. lepsze wykorzystania zasobów, zwiększenie ciągłości biznesowej oraz dostęp do bardziej elastycznego i wydajnego rozwiązanie do zarządzania. Raport przygotowany przez Enterprise Strategy Group potwierdza wysoką wydajność rozwiązań wirtualizacji firmy Microsoft działających na bazie Hyper-V R2 SP1 – pobierz raport (plik PDF, 300 KB, po angielsku).

Chmura na twoich warunkach

To nadal ty w rozwiązaniach Microsoftu sprawujesz kontrolę nad swoimi aplikacjami, niezależnie od tego, gdzie zdecydowałeś się je wdrożyć. Tylko firma Microsoft udostępnia narzędzia do jednolitego zarządzania, obsługi tożsamości i narzędzia programistyczne, które działają zarówno w prywatnej chmurze, jak i publicznych środowiskach cloudowych Windows Azure. Oznacza to, że można uruchomić i obsługiwać aplikację w tej chmurze, która w danym momencie przynosi największą wartość biznesową.

Chmura prywatna Microsoftu jest od czterech do prawie dziesięciu razy tańsza niż rozwiązanie VMware

Microsoft zapewnia wyjątkową wartość dla tych, którzy chcą zmniejszyć koszty prowadzenia centrum danych. Nasza analiza pokazuje, że rozwiązanie chmury prywatnej VMware może kosztować od czterech do prawie dziesięciu razy więcej niż porównywalne rozwiązanie cloudowe Microsoftu w czasie od roku do trzech lat. Zobacz porównanie oferty Microsoftu i VMware.