Mozilla łata Firefoksa 3.6. Gdzie 4.0?

W obozie Mozilli wreszcie dzieje się bardzo wiele. Firefox 3.6 otrzymał drobną aktualizację, a lada moment pojawi się ostatnia wersja rozwojowa jego czwartej edycji.

Miłośnicy Firefoksa muszą uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości. Mozilla opublikowała właśnie aktualizację przeglądarki… nie, nie do wersji 4.0, a 3.6.15. Łatka usuwa pewne problemy, jakie Firefox miał przy okazji przetwarzania apletów Javy. Co więc z 4.0? Mamy dobre wieści.

Beta-testy Firefoksa 4.0 się skończyły. Wyeliminowano wszystkie wykryte usterki, żadna nowa funkcja nie będzie wprowadzona. Oznacza to też, że lada moment pojawi się wersja rozwojowa RC. Jeżeli w niej również nie zostaną odnalezione błędy, Mozilla wreszcie wyda aktualizację do czwartej wersji, która i tak już jest bardzo spóźniona. Niestety, koniec testów tyczy się komputerowej wersji przeglądarki. Edycja dla systemów Android i MeeGo pozostanie jeszcze w becie.

Firefox 4 to silnilk Gecko 2.0, nowy interfejs, nowe mechanizmy zarządzania kartami, nowy menadżer dodatków, obsługa HTML5 i multi-touch i usprawnienia w zakresie wydajności i zabezpieczeń.

Czytaj też: Po co mi akceleracja GPU? Mozilla odpowiada na pytania czytelników CHIP-a

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.