Opera, dozwolona od lat 17

Opera w Mac App Store – dozwolone od lat 17

Przeglądarki internetowe

Przeglądarka Opera jest już dostępna do pobrania w Mac App Store – jako pierwsza nienatywna (czytaj – nie Safari) przeglądarka internetowa dla Mac OS X. Jest jednak pewien problem – jeśli nie masz ukończonych siedemnastu lat, nie będziesz mógł jej pobrać ze sklepu Apple’a. Dlaczego? Ano dlatego, że poprzez tę aplikację, łatwo można uzyskać dostęp do pornografii. To nic, że przez Safari można to zrobić równie łatwo.

Jan Standal, wiceprezes ds. produktów desktopowych w Opera Software nie kryje zaskoczenia. – Jestem bardzo zdziwiony – powiedział Standal. – 17 lat to bardzo młody wiek, nie jestem pewien, czy mając tyle lat ludzie powinni korzystać z tego programu. Opera jest bardzo szybka i naszpikowana funkcjami. Wydaje mi się, że by ją pobrać, należy mieć co najmniej 18 lat.

Istnieje pewna furtka dla wszystkich poniżej 17 roku życia. Wystarczy wejść na stronę norweskiej firmy i pobrać Operę bez potrzeby podawania wieku lub numeru karty. Przed korzystaniem z tej bardzo dorosłej przeglądarki, prosimy jednak o pozwolenie od rodziców.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News