Przeglądarka Androida szybsza, niż iPhone’a. Są dowody.

Według testu Blaze Software, Safari musi wiele nadrobić do Androida

Po przeprowadzeniu 45 000 testów wiadomo jedno: przeglądarka z Androida zostawia tą z iOS-a daleko, daleko w tyle. Produkt Google’a był, średnio, o 52% wydajniejszy, ładując witrynę średnio w 2,1 sekundy (średni wynik Safari to 3,2 sekundy). Co więcej, produkt Google’a był wydajniejszy w większości testów. iPhone wygrał tylko w 16%.

Z ciekawostek: optymalizacje przetwarzania JavaScript, które były promowane jako jedna z głównych nowości zarówno iOS-a 4.3, jak i Androida 2.3, w obu systemach zmieniają bardzo niewiele. iOS 4.3 okazał się wręcz nieznacznie wolniejszy od wersji 4.2, a Gingerbread tylko ociupinkę szybszy od Froyo. Najwyraźniej benchmarki to jedno, a „prawdziwy” Internet to coś zupełnie innego.

Testy przeprowadzono na iPhone’ie 4 z iOS-em 4.3 i Google Nexus S z Androidem 2.3. Test przeprowadzono przez Wi-Fi. O tym, w jaki sposób został przeprowadzony, dowiecie się z bloga Blaze Software.

Aktualizacja: Jak się okazuje, obsługa aplikacji webowych w iOS-ie nie działa jak należy, co mogło sfałszować wyniki testu. Szczegóły czytaj tu: Apple oskarżone o „sabotowanie” aplikacji webowych

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News