Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na Symbiana #9

Ovi Store

Zobacz ściśle fajne dla Symbiana o numerze: #1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8

A teraz dzisiejsza porcja!

SPB Mobile Shell Lite

Cena: bezpłatny

Symbian jest fantastycznym systemem, ale jego wygląd, design i ogólna prezencja pozostawia wiele do życzenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na to, co proponuje Nokia. Tu wchodzi SPB Mobile Shell ze swoim interfejsem użytkownika – w pełni konfigurowalnym, przyjemnym dla oka i naprawdę szybko działającym. Co prawda mi akurat nie przypadł do gustu, a w ściśle fajnych znalazł się tylko ze względu na prośby Czytelników, ale z pewnością warto go wypróbować. Wersja Lite jest darmowa i pozwala na zapoznanie się z możliwościami aplikacji.

Voyager Home Screen

Cena: bezpłatny

Jeśli tak jak i mi, SPB Mobile Shell nie przypadł Ci do gustu, powinieneś wypróbować aplikację Voyager Home Screen. To bardzo lekki interfejs użytkownika – połączenie HTC Sense, Touchwiza i interfejsu znanego z iOS-a. Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie zarówno wizualne, jak i funkcjonalne. vHome zapewnia wiele możliwości konfiguracyjnych, a jego największą zaletą jest to, że jest darmowy.

Alcohol tester

Cena: bezpłatny

Ok, więc jest impreza, na którą przyjeżdżasz samochodem. Pijesz jedno, drugie piwo. Namawiają Cię też na jednego głębszego. I jak tu wrócić? Alcohol tester Ci pomoże. Wybierz płeć, wpisz swoją wagę i podaj ilość alkoholu, a będziesz wiedzieć, kiedy możesz wsiąść za kółko. Pamiętajcie tylko, że aplikacja nie zastąpi prawdziwego, profesjonalnego alkomatu i zawsze należy zachować zdrowy rozsądek!

Currencies Touch

Cena: bezpłatny

Często podróżujesz, lub po prostu chcesz być na bieżąco z kursami walut? Aplikacja Currencies Touch, przystosowana dla telefonów z ekranami dotykowymi, pozwala sprawdzić aktualne kursy wymiany walut Europejskiego Banku Centralnego. Bez problemu przeliczysz także kwotę z jednej na inną walutę. Aplikacja wymaga połączenia z Internetem, celem pobrania najbardziej aktualnych kursów.

Worms 2010

Cena: bezpłatny

Nie uwierzę, że ktokolwiek z was chociaż raz nie zagrał w popularne Wormsy. Gra tworzona przez brytyjskie studio Team 17, której pierwsza wersja pojawiła się w 1994 roku, teraz dostępna jest także na smartfony z systemem Symbian – w dodatku zoptymalizowana została pod ekrany dotykowe. Ta strategia z przymrużeniem oka, wydana przez Electronic Arts, z pewnością zapewni Ci rozrywkę na wiele godzin.

UWAGA: Darmowa wersja Worms 2010 zawiera reklamy wewnątrz gry. Ponadto zawiera oprogramowanie, które zbiera informacje niezbędne do dostarczenia spersonalizowanych reklam. Dostępne są także płatne wersje gry – Worms HD oraz Worms 2: Armageddon.