Wyniki ankiety

Waszym zdaniem: Firefox nadal prowadzi, Chrome na drugiej pozycji

Wyniki ankiety "Jakiej przeglądarki obecnie używasz?"

Jak co tydzień, nie zawiedliście nas dzieląc się swoimi opiniami. Byliśmy ciekawi kilku rzeczy, ale zostawię sobie ich opisywanie w tym najkrótszym w historii wstępie i od razu przejdę do wyników.

Jakiej przeglądarki obecnie używasz?

Najnowszej, stabilnej wersji Firefoxa – 1161 głosów (37,93%)

Mozilla może być dumna! Firefox to bez wątpienia bardzo wygodna przeglądarka. Niestety, w związku z tym, że w trakcie trwania naszej ankiety, Firefox został zaktualizowany do stabilnej wersji 4.0, wyniki mogą być… trochę mylące. Warto wspomnieć, że ilość pobrań Firefoxa 4.0 bije na głowę wyniki Internet Explorera 9.0 – starcie tytanów, zostało uczczone tortem dla wygranego. A teraz trochę konkretów, które mogą przydać się użytkownikom Firefoxa:

Najnowszej, stabilnej wersji Chrome – 762 głosy (24,89%)

Chrome, jako najmłodsza przeglądarka wspiął się już całkiem wysoko, jeśli chodzi o naszych czytelników. I nie ma się czemu dziwić. Chrome to jeden z najlepszych produktów Google’a, jaki doczekał się wersji stabilnej i ciągle jest rozwijany. Sprawdźcie przy okazji kilka tekstów, które mogą Wam się przydać:

Najlepsze rozszerzenia do Google Chrome: 

Najnowszej stabilnej wersji Opery – 522 głosy (17,05%)

Twórcy Opery muszą być chyba świadomi tego, że zostali „nieco w tyle” – świadczą o tym chociażby prace nad zaimplementowaniem akceleracji GPU w tej przeglądarce. Tylko dlaczego dopiero teraz? I dlaczego tak wolno im to idzie? Nadal jest to jednak bardzo wygodny i dobry program, stąd też nie szczędzimy mu miejsca na naszym portalu. Sprawdźcie na przykład te rozszerzenia:

Najnowszej bety/RC jednej z wyżej (i niżej) wymienionych – 255 głosów (8,33%)

Nie jest to podejście, które mógłbym skrytykować. Nowe funkcje, które pojawiają się najpierw w wersjach beta (thank You cpt. Obvious!) są często na tyle atrakcyjne, że ignoruję to ogromne ryzyko, jakie wynika z korzystania z niestabilnej wersji oprogramowania. Zawsze można mieć coś stabilnego i nudnego w zapasie…

Najnowszej, stabilnej wersji Internet Explorera – 247 głosów (8,07%)

Fani IE długo czekali na ten dzień. Mi z Internet Explorera 9, i muszę zaznaczyć, że wcale nie uważam go za złą przeglądarkę – wręcz przeciwnie, podoba mi się hasło reklamowe, które obecnie często można zobaczyć w Warszawie: Twoja Stara musi odejść;) Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie zmiany zaszły w porównaniu z wersją 8,0 to Maciek wyczerpał temat pod tym linkiem

Innej – 60 głosów (1,96%)

Jakiej? I dlaczego? Zareklamujcie swoją przeglądarkę:)

Najnowszej, stabilnej wersji Safari – 54 głosy (1,76%)

Narzędzi kultystów nie ma sensu krytykować, ale pozwolę sobie na krótki komentarz: Zastanowię się nad Safari, jeśli podczas przyszłorocznego pwn2own, wytrzyma ona… nieco dłużej niż zwykle. Jak na razie, wyniki tej przeglądarki są przerażająco słabe jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie jest też ona demonem szybkości… No, ale jak ktoś ją lubi to ja nie mam nic przeciwko.