Wystarczy wskazać kod kreskowy, aby sprawdzić ceny w sklepach internetowych

Wskaż kod telefonem i porównaj ceny w sklepach

W App Store pojawiła się darmowa aplikacja nokaut.pl, dzięki której możemy zrobić zdjęcie kodowi kreskowemu danego produktu, aby porównać jego ceny w sklepach internetowych.

Technologia rozpoznawania kodów kreskowych nie jest nowa – korzysta już z niej chociażby mobilna aplikacja Allegro. Teraz, zamiast na aukcjach internetowych, możemy jednak porównywać ceny produktów w tysiącach sklepów internetowych. To wszystko dzięki darmowej aplikacji nokaut.pl. Wystarczy najechać aparatem cyfrowym na kod kreskowy danego produktu, a aplikacja wyszuka i wyświetli nam jego ceny we wszystkich dostępnych sklepach internetowych, porządkując je od tej najniższej.

Aplikacja Nokaut.pl zamienia telefon w czytnik kodów kreskowych. Wykorzystuje do tego zaawansowaną technologię firmy Occipital przejętej w czerwcu 2010 roku przez eBay. Aplikacja tej firmy o nazwie RedLaser została ściągnięta już 9 milionów razy.

Łączna liczba codziennie aktualizowanych cen w bazie danych, z której korzysta aplikacja, przekracza 10 milionów. Umożliwia nie tylko natychmiastowe wyszukiwanie produktów według nazwy, wraz z zestawem sugestii, ale także wyszukiwanie według zaawansowanych parametrów. Wybrane produkty mogą zostać zachowane na później, przesłane e-mailem lub opublikowane na Facebooku.

Wiele możliwości daje wykorzystanie GPS. Dzięki temu aplikacja może nie tylko wskazać najbliższe sklepy oferujące dany produkt, ale wręcz poprowadzić potencjalnego klienta do wybranego sklepu pokazując trasę dojazdu i aktualną pozycję na mapie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.