Pierwsza część gry została ciepło przyjęta przez graczy

Znakomite wyniki sprzedaży konsolowego Torchlight

Runic Games przekonało się na własnej skórze, jak bardzo konsolowcom brakuje gier typu hack&slash. Torchlight dla Xboksa 360 sprzedał się ponoć nieporównywalnie lepiej, niż wersje dla Windows i Mac OS.

Runic co prawda nie ujawnił dokładnych danych liczbowych wyników sprzedaży gry Torchlight, która trafiła do sklepu Xbox Live Marketplace 9 marca, ale pochwalił się, że najwięcej kopii w ciągu jednego dnia sprzedało się właśnie na tej platformie. Sama gra, która jest dziełem twórców Diablo (a także jego klonem), jest już dostępna od bardzo długiego czasu na platformy Windows i Mac OS.

Dokładnych wyników sprzedaży nie znamy, ale wiemy, że na Xbox Live w rankingach do wtorku obecnych było 74 000 graczy. Gra jest też intensywnie promowana na łamach Xbox Live. Co więcej, ponoć po premierze konsolowej, na nowo zaczęła się dobrze sprzedawać edycja dla Windows.

Studio Runic zostało założone przez Maksa Schaefera, byłego pracownika Blizzarda, twórcy pierwszego Diablo. Jak dotąd Torchlight sprzedał się w ilości 600 000 egzemplarzy na wszystkich platformach. W planach jest już Torchlight II i Torchlight MMO.

Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.