Apple staje się bardziej dochodowe od Microsoftu

Apple bije Microsoft już na wszystkich frontach. Również, jeśli chodzi o dochody. Nie oznacza to, że Microsoftowi wiedzie się źle. Wręcz przeciwnie, Microsoftowi wiedzie się znakomicie. Apple po prostu jest aż tak dobre.
Apple staje się bardziej dochodowe od Microsoftu
Apple góruje nad gigantem z Redmond

Apple góruje nad gigantem z Redmond

Przychód Microsoft w trzecim kwartale wyniósł 16,34 miliarda dolarów, netto 5,23 miliarda dolarów. Wiele? Apple chwali się wynikiem 5,99 miliarda dolarów.

Windows 7 pozostaje najszybciej sprzedającym się systemem w historii, potwierdził się wynik 350 milionów sprzedanych kopii. Gorzej firmie Microsoft wiedzie się w Sieci: przychody z Windows Live spadły z 4,65 miliarda dolarów do 4,445 miliarda.

Osłodą jest dział rozrywkowy, który wzrósł w porównaniu do ubiegłego roku o 60 procent, głównie dzięki znakomitym wynikom sprzedaży kontrolera Kinect i bardzo przyzwoitym konsoli Xbox 360. Sprzedaż Windows Phone 7 była za to marginalna…

Z kolei mocne wyniki odnotowały działy zajmujące się Windows Server, SQL, SharePont, Exchange, Lync i usług przetwarzania w chmurze. Office również nie ma się czego wstydzić, przekraczając wewnętrzne prognozy Microsoftu.

Kapitalizacja rynkowa Apple’a jest jednak teraz o 100 miliardów wyższa niż Microsoftu. Sprzedaż komputerów innych marek niż Apple spada, zaś Mac i iPad rosną z roku na rok.