Apple staje się bardziej dochodowe od Microsoftu

Wygląda na to, że Apple nareszcie stało się bardziej dochodowe, niż Microsoft. Już rok temu firma ta wyprzedziła giganta pod kątem kapitalizacji rynkowej a pół roku temu pod kątem dochodów.
Apple góruje nad gigantem z Redmond

Apple góruje nad gigantem z Redmond

Apple bije Microsoft już na wszystkich frontach. Również, jeśli chodzi o dochody. Nie oznacza to, że Microsoftowi wiedzie się źle. Wręcz przeciwnie, Microsoftowi wiedzie się znakomicie. Apple po prostu jest aż tak dobre.

Przychód Microsoft w trzecim kwartale wyniósł 16,34 miliarda dolarów, netto 5,23 miliarda dolarów. Wiele? Apple chwali się wynikiem 5,99 miliarda dolarów.

Windows 7 pozostaje najszybciej sprzedającym się systemem w historii, potwierdził się wynik 350 milionów sprzedanych kopii. Gorzej firmie Microsoft wiedzie się w Sieci: przychody z Windows Live spadły z 4,65 miliarda dolarów do 4,445 miliarda.

Osłodą jest dział rozrywkowy, który wzrósł w porównaniu do ubiegłego roku o 60 procent, głównie dzięki znakomitym wynikom sprzedaży kontrolera Kinect i bardzo przyzwoitym konsoli Xbox 360. Sprzedaż Windows Phone 7 była za to marginalna…

Z kolei mocne wyniki odnotowały działy zajmujące się Windows Server, SQL, SharePont, Exchange, Lync i usług przetwarzania w chmurze. Office również nie ma się czego wstydzić, przekraczając wewnętrzne prognozy Microsoftu.

Kapitalizacja rynkowa Apple’a jest jednak teraz o 100 miliardów wyższa niż Microsoftu. Sprzedaż komputerów innych marek niż Apple spada, zaś Mac i iPad rosną z roku na rok.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.