Dropbox o pojemności ponad 19 GB za darmo!

Jeżeli nie wiesz co to Dropbox, prawdopodobnie umknęły Ci informacje o jego funkcjonalności i łatwości użycia. Większość osób, która zetknęła się z programem nie potrafi racjonalnie wyjaśnić w jaki sposób wcześniej korzystała z komputera.
Dropbox jest świetny. Jeżeli twierdzisz inaczej, brak ci rozsądku.
Dropbox jest świetny. Jeżeli twierdzisz inaczej, brak ci rozsądku.

Usługa w całej swej wspaniałości ma jeden poważny problem. Pojemność – domyślnie są to tylko 2 GB.  Chcesz więcej? Proszę bardzo, możesz wykupić 50 GB za ok. 270 zł rocznie, albo nawet 100 GB za… 550 zł rocznie. Oczywiście znaleźliśmy sposób, aby zupełnie za darmo dostać dużo więcej.

Czym jest Dropbox?

To pierwszy dysk internetowy, który po prostu jest wygodny. Umożliwia przechowywanie plików i synchronizację ich z wieloma komputerami, tabletami, a nawet telefonami komórkowymi. Dropbox to także bardzo wygodne udostępnianie plików znajomym. Jego obsługa jest banalnie prosta. Pliki, które chcemy synchronizować wystarczy trzymać w odpowiednim folderze. Dzięki temu kopiowanie jest bardzo wygodne i odbywa się bardzo szybko, czyli z maksymalną prędkością dysku.

W jaki sposób pliki są synchronizowane?

Gdy pliki trafią do wskazanego folderu do akcji wkracza aplikacja Dropbox, którą musimy mieć zainstalowaną na komputerze. Jej zadaniem jest synchronizacja tych plików z serwerem i innymi komputerami. Cały proces odbywa się w tle i w żadnym stopniu nie rozprasza waszej uwagi. Oczywiście dostęp do plików jest możliwy także przez przeglądarkę internetową, ale aplikacja jest znacznie wygodniejsza.

Jak szybko kopiować pliki pomiędzy komputerami?

Dropboksem. Aplikacja doczekała się funkcji o nazwie LAN sync. Gdy komputery są w tej samej sieci LAN, nie będą przechodziły przez serwer producenta. To oznacza, że dużo szybciej trafią do miejsca docelowego. Oczywiście po nieco dłuższej chwili ich kopia trafi także na serwery Dropboksa.

Aby zapoznać się z ideą Dropboksa, warto zapoznać się z wideo przygotowanym przez producenta.

Załóż konto przez link polecający – dodatkowe 250 MB

Pierwszym krokiem jest założenie konta. Nie należy tego robić przez aplikację, a przez odnośnik od osoby polecającej, jak np. ten –

http://db.tt/9XmWtbn

. Dlaczego? Dzięki temu już na wstępie dostaniesz dodatkowe 250 MB przestrzeni – łącznie 2,25 GB. Ponadto osoba polecająca również dostanie dodatkowe megabajty, o czym więcej w dalszej części tekstu.

Łączymy konto z Facebookiem i Twitterem – łącznie 640 MB

Aby uzyskać dodatkową przestrzeń na pliki należy przejść na stronę www.dropbox.com/free. Tam mamy do wykonania kilka kroków.

 • Połączenie Dropboxa z kontem Twitter – dodatkowe 128 MB
 • Połączenie Dropboxa z kontem Facebook – dodatkowe 128 MB
 • Śledzenie @Dropbox na Twitterze – dodatkowe 128 MB
 • Wysłanie wiadomości programistom, ze Dropbox jest fajny – dodatkowe 128 MB
 • Wysłanie Tweeta na temat Dropbox – dodatkowe 128 MB
Wykorzystaj to, że jesteś studentem lub wykładowcą – 500 MB zamiast 250 MB

W kolejnym punkcie przeczytasz jak otrzymać dodatkową przestrzeń za każdą osobę zaproszoną do Dropboxa. Jednak zanim tego dokonasz, warto zmienić jedną opcję dzięki której zamiast 250 MB od osoby, otrzymasz dwa razy więcej. Wystarczy wejść na stronę www.dropbox.com/edu i wysłać mail potwierdzający. Jest jeden warunek, mail musi być w domenie.edu lub.edu.pl. Potem odwiedzamy skrzynkę odbiorczą i klikamy przesłany odnośnik.

Zapraszaj znajomych do Dropboxa – do 16 GB

Pod adresem www.dropbox.com/referrals masz widoczny link, który możesz wysyłać znajomym. Jeżeli dana osoba założy dzięki temu Dropboksa, ty uzyskasz 250 lub nawet 500 MB  – zależnie od spełnienia warunków poprzedniego punktu. Łącznie w ten sposób można uzyskać nawet 16 GB!

Aby nie trudzić się z przesyłaniem zaproszeń ręcznie, można podać login/hasło do swojego maila, zaś Dropbox zrobi całą robotę automatycznie. Podobne wiadomości można też puszczać na Facebooka oraz Twitter. Jednak zamiast standardowej, nieprzekonywującej wiadomości warto zaznaczyć, że osoba która zarejestruje się w ten sposób, dostanie na wstępie 250 MB więcej.

Zapoznaj się z Dropboksem – kolejne 250 MB

Aby otrzymać darmową przestrzeń musisz… zapoznać się z usługą Dropbox. Jak? Wystarczy przejść 7 punktów dostępnych na stronie www.dropbox.com/gs i dopiero po zaliczeniu ich wszystkich otrzymasz wspomniane 250 MB. 

 1. Przegląd możliwości
 2. Zainstalowanie aplikacji na komputerze
 3. Umieszczenie tam plików
 4. Instalacja aplikacji na kolejnym komputerze
 5. Udostępnienie plików znajomym
 6. Zaproszenie znajomych do Dropbox
 7. Instalacja na urządzeniu mobilnym (telefon/tablet)

Użytkowniku, pamiętaj!

Jeżeli polecisz komuś Dropboxa przez adres dostępny tutaj (www.dropbox.com/referrals), otrzymasz od 250 do 500 MB za jedną zarejestrowaną osobę. Działa to też w drugą stronę, osoba która rejestruje się przez twój link otrzymuje dodatkowe 250 MB. Dlatego zachęcam nie tylko do korzystania z mojego linku polecającego, ale także podawanie własnych i rejestrowanie się przez nie. Komentarze są do waszej dyspozycji.