Na zdjęciu Iconia Tab A500 z platformą Tegra 2 i systemem Android

Iconia Tab z Windowsem za 549 dolarów

Acer Iconia W500 to połączenie netbooka z tabletem, oparte na platformie AMD Brazos i systemie Windows 7. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży, w przystępnej cenie.

Na rynek trafia pierwszy konkurent dla Eee Pada Transfomera, o którym więcej przeczytacie tutaj. Iconia Tab W500 to tablet, który w standardzie oferuje także podłączaną klawiaturę QWERTY, dzięki czemu łatwo można zmienić go w netbooka. Zamiast Androida, na którym opiera się model A500, nowy tablet Acera opiera się na systemie Windows 7 Home Premium w 32-bitowej wersji.

W wyposażeniu znajdziemy ponadto dwurdzeniowy procesor AMD C-50 z taktowaniem 1 GHz i grafiką Radeon HD 6250, 2 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, WiFi, Bluetootha, złącze HDMI, dwa porty USB oraz 10,1-calowy ekran LED o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

3-komorowa bateria ma wytrzymać 6 godzin użytkownika z łącznością WiFi, a po pierwszych testach możemy wam zdradzić, że pod dużym obciążeniem wytrzymuje 3,5 godziny.

Teraz rzecz najważniejsza – cena. Iconia Tab W500 wraz z klawiaturą kosztuje w przedsprzedaży 549 dolarów, czyli taniej o 50 dolarów od porównywalnej wersji iPada 2 (WiFi+32 GB). Dostępność urządzenia ustalono na 15 kwietnia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.