Konkretne informacje o Max Payne 3

Magazyn EDGE jako pierwszy opublikował kilka ważnych informacji o nieco zapomnianej już kontynuacji kultowego Maksa Payne'a. Dowiedzieliśmy się między innymi o... trybie wieloosobowym.

Payne pojawił się w magazynie EDGE, nieco odmieniony, niż na pierwszych obrazkach opublikowanych kilka miesięcy temy. Max znowu ma włosy i najwyraźniej znowu problemy z samym sobą. Nie będzie jednak „grubą pijaczyną”, jak sugerowały stare zrzuty ekranowe. Potwierdzają się jednak informacje, że Payne już nie mieszka w Nowym Jorku, a popadł w alkoholizm i przeniósł się do São Paulo w Brazylii.

Nad Max Payne 3 pracują aż cztery oddziały Rockstar Games: w Vancouver, Nowej Anglii, Toronto i Londynie. Rockstar obiecuje wiele usprawnień w grze. Chociażby to, że otoczenie będzie w pełni zniszczalne, menu wyboru broni znane z Red Dead Redemption, ładowanie bullet-time’a poprzez eliminację wrogów oraz system osłon niczym w Gears of War. Znikną komiksowe przerywniki, zamiast nich pojawią się animowane scenki renderowane na silniku gry. Z kolei jeśli chodzi o grę aktorską, to długość nagrań w sesjach motion-capture liczona jest już ponoć w setkach godzin. Oprócz tego gra będzie wykorzystywała mechanizm Euphoria, co pozwoli postaciom na realistyczną interakcję z otoczeniem.

I, co bardzo, bardzo ważne dla fanów serii: w rolę (głosu) Payne’a raz jeszcze wcieli się James McAffrey.

Na deser udało nam się dowiedzieć, że gra będzie miała tryb wieloosobowy. Nie wiadomo jednak na czym miałby on polegać.

Grę zapowiedziano na maj, w wersji na PlayStation 3, Xbox 360 i Windows. Ale spodziewamy się, że data premiery może zostać (ponownie) przesunięta.

0
Źródło: EDGE
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.