Poznaj pięć nowych pomysłów Nokii

Już wiemy, że Nokia zamierza w przyszłym tygodniu zaprezentowa ć nowe smartfony oraz aktualizację systemu operacyjnego Symbian. Tymczasem centrum badawczo-rozwojowe fińskiego producenta przedstawia pięć nowych koncepcji telefonów komórkowych.
Poznaj pięć nowych pomysłów Nokii

Pierwszy projekt o nazwie Nokia 82 Dragonfly to dzieło Reginalda Shola Hingstona, który umieścił w nim bardzo duży ekran, klawiaturę alfanumeryczną, kamerę oraz trackpada. Niestety nic więcej o telefonie nie wiemy, prócz tego, co widać gołym okiem – urządzenie będzie bardzo cienkie. Nam jednak nie przypadło do gustu.

Nokia Kinetic, zaprojektowana przez Jeremy’iego Innes-Hopkinsa. Urządzenie potrafi zamienić cyfrową informację na kinetyczną energię, dzięki wbudowanemu elektromagnesowi. Brzmi ciekawie i zdecydowanie jest to przyszłościowy projekt.

Nokia Kinetic

Kolejną koncepcją jest Nokia Eco Sensor, czyli coś dla ekologów. To w pełni funkcjonalny telefon, ale dostarczający przy okazji informację o stanie twojego zdrowia oraz o środowisku, w którym się znajdujesz. Telefon można nosić na dołączonej opasce, która zbiera potrzebne dane. Całość zasilana jest dzięki energii słonecznej.

Nokia Eco Sensor

Nokia “Remade” Concept, który, jak sama nazwa wskazuje, został wykonany z przerobionych materiałów – aluminiowych puszek, plastikowych butelek i zużytych opon. To kolejny projekt dla ekologów, który zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla poprzez minimalizację strat energii. Posiada jednak bardzo, bardzo mały, praktycznie nieużyteczny ekran.

Nokia Remade

Piąty, a zarazem ostatni pomysł, jest też najdziwniejszą koncepcją. Nokia Scentsory wygląda jak składana kartka papieru. Wygląda dziwnie, ale jeszcze dziwniejsze jest jego zastosowanie – potrafi bowiem wyczuć, transmitować i emitować zapach. Po zamknięciu można z niego korzystać jak z normalnego telefonu – wtedy do dyspozycji mamy touchpada, dwa ekrany LED oraz głośniki stereo.

Po otwarciu natomiast, zyskujemy kolejne dwa ekrany, ale także kamerę, czujniki zapachu oraz temperatury. Chętnie poczytamy w komentarzach wasze pomysły na zastosowanie takiego rozwiązania.

Nokia Scentsory