Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [11.04 – 14.04]

A oprócz cotygodniowego przeglądu najświeższych wiadomości z kraju i ze świata polecamy:

Nowa kompilacja Windowsa 8 na torrentach

To, co widzicie na zdjęciu obok, to zrzut z ekranu wczesnej kompilacji systemu operacyjnego Windows 8 o numerku 6.1.7850.0. Zdjęcie pojawiło się na prywatnym serwerze FTP w serwisie Betaarchive i zostało uznane przez wiele zaznajomionych z tematem źródeł jako autentyczne. Jak na razie zatem, Windows 8 niewiele różni się od „Siódemki”, ale przecież 7 początkowo także do złudzenia przypominała Vistę. Kompilacja 7850.0 to ostateczna wersja M1, a zarazem ostatnia kompilacja oznaczona numerkiem 6.1.

Haker aresztowany, bo pokazał co potrafi w telewizji

Jak być zarazem geniuszem i, łagodnie mówiąc, naiwniakiem? Receptę na to ma pewien francuski haker, który jak sam twierdzi, należy do społeczności Anonimowych. Otóż „Carl” w jednym z programów publicznej telewizji francuskiej zademonstrował swoje hakerskie umiejętności – włamał się do systemu francuskiej armii. Jakież zdziwienie musiało ogarnąć „hakera”, gdy 6 dni później do jego domu zapukała policja.

Internet Explorer 10 nie dla Visty

Internet Explorer 10 Platform Preview, czyli wczesna wersja rozwojowa gotowa do pobrania, nie będzie dostępna dla użytkowników Visty i XP. Przeglądarka wymaga systemu Windows w wersji 7 lub nowszej i dostępna jest w wersji 32- i 64-bitowej, podobnie jak Internet Explorer 9. Co więcej, system Windows, do testów wersji Platform Preview, ma mieć zainstalowane najnowsze uaktualnienia z usługi Windows Update.

Gambler.pl – legenda powraca!

Dla wielu starszych Czytelników, informacja, że zdecydowaliśmy się na reaktywację Gamblera może być pewnym szokiem. W końcu chodzi tutaj o Legendę, o jedno z najlepszych czasopism o tematyce growej, wychodzących w latach 90, Legendy, z którą na pewno będzie się nam bardzo trudno zmierzyć… Czas jednak płynie naprawdę szybko i przez te dziesięć lat, jakie upłynęły od ostatniego numeru, zmieniło się bardzo dużo. Czasopisma powoli odchodzą do lamusa, na rynku zostało ledwie kilka tytułów, których nakład nieustannie spada… Stąd pomysł aby przenieść Gamblera właśnie do sieci.

Sensacja od HTC

Nokia czeka z rewolucją do końca roku, Blackberry do jesieni, a HTC swoją rewolucję właśnie oficjalnie zaprezentowało! HTC Sensation 4G (wcześniej znany jako Pyramid) to nowy supersmartfon, w którym tajwański producent umieścił dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon z zegarem 1,2 GHz, 4,3-calowy ekran Super LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, pokryty warstwą Gorilla Glass, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów Full HD, szybką łączność HDSPA+ oraz system operacyjny Android 2.3 Gingerbread z nałożonym interfejsem użytkownika HTC Sense w najnowszej wersji 3.0.

WD daje 140 GB za darmo

Niecodziennie zdarza się, aby wielkie korporacje robiły swoim klientom niespodzianki i to kompletnie bez okazji. Jak informuje serwis Neowin, firma Western Digital daje 140 GB pojemności więcej, niż powinna. Mianowicie, w pudełku 2,5-calowego dysku twardego Scorpio Blue o pojemności 500 GB, faktycznie znajduje się dysk o pojemności 640 GB. O promocji niestety nic więcej nie wiemy – nie wiadomo czy obowiązuje tylko na terenie Stanów Zjednoczonych (egzemplarz widoczny na zdjęciu zakupiono w San Diego), czy tylko ten jeden model dysku jest objęty ową promocją lub czy był to tylko jeden „ekstra” egzemplarz.

Adobe prezentuje Creative Suite 5.5

Firma Adobe zaprezentowała nową linię produktów Adobe Creative Suite 5.5, która umożliwia projektantom i programistom tworzyć treści przeznaczone na popularne i nowe platformy smartfonów i tabletów. Jednocześnie Adobe w istotny sposób zmienia strategię wprowadzania nowych wersji Creative Suite. Poczynając od Creative Suite 5.5 Adobe planuje wprowadzanie nowych wersji co dwa lata.

Przekręt: Jak sprzedać 128 MB jako nieskończony dysk twardy?

Dysk pracował bardzo dziwnie, mimo deklarowanej nieskończonej pojemności. Na przykład, po wrzuceniu klipu wideo, odtwarzała się tylko jego końcówka. Dlatego też jego właściciel próbował go naprawić, oddając go do serwisu. Serwisanci, bardzo zaintrygowani, postanowili go rozkręcić…

„Anna”, czyli odmieniony Symbian^3

Stało się – pomimo nadchodzących zmian, które nieuchronnie zbliżają Nokię do systemu Windows Phone 7, fiński producent zapowiada nową aktualizację dla systemu Symbian^3 o nazwie kodowej „Anna”. Aktualizacja zmienia sporo, ale są to raczej zmiany kosmetyczne. Chcesz wiedzieć co się zmieniło? Kliknij w powyższy tytuł.

Nokia X7 z nowym Symbianem już oficjalnie

W kategorii 'smartfony dla rozrywki’ pojawia się nowy konkurent na rynku – Nokia X7. Z pewnością nie jest to, delikatnie mówiąc, najpiękniejszy smartfon jaki widzieliśmy, ale przecież o gustach się nie dyskutuje. Podyskutować natomiast możemy o wyposażeniu nowej Nokii, której sercem jest ten sam, stary procesor ARM 11 z taktowaniem 680 MHz, obecny już w modelach N8 i E7. Za fotografię odpowiada 8-megapikselowy aparat cyfrowy z podwójnym fleszem LED i filmami HD, który także jest nam już znany – z Nokii E7.