Wiedźmin 2 nieprędko na konsolach

CD Projekt podał ostateczne stanowisko w sprawie Wiedźmina 2 na konsole. Poważne prace nad tą edycją nie ruszą, dopóki gra nie będzie miała swojej premiery w wersji na Windows.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2 na konsole będzie nowym, osobnym produktem, który być może będzie nieco bardziej rozbudowany, w porównaniu wersji dla Windows. Nie będzie to jednak nic w rodzaju Wiedźmina 3. To będzie ta sama gra, tylko z niewielką ilością dodatkowych treści. Nie pojawi się ona jednak zbyt prędko. Prace nad grą w wersji konsolowej, jeżeli ruszą na poważnie, to dopiero po premierze pecetowej edycji.

Nie jesteśmy studiem, który może się zajmować równolegle wieloma projektami. Nie chcemy tego robić, by nie wpłynęło to na jakość wersji dla PC — mówi Tomasz Gop z CD Projekt Red. –

Więc nie, nie, nie, nie tworzymy teraz Wiedźmina 2 na konsole. Testowaliśmy, mamy prototyp, pomysł, więc wiemy, że możemy to zrobić, jest to możliwe. Ale nie zajęliśmy się tym na poważnie — dodaje w wywiadzie dla portalu Eurogamer.net, zapewniając, że studiu na wersji konsolowej bardzo zależy.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.