Asus UX21: Stalowe klawisze i szklany touchpad

Obok aluminiowej obudowy umieszczono natomiast klawiaturę QWERTY z metalowymi klawiszami oraz touchpad wykonany ze szkła. 11,6-calowy wyświetlacz oferować będzie rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Zagadką pozostaje natomiast czas pracy na baterii. Asus nie pochwalił się żadnymi wynikami, co może oznaczać, że niestety nie ma się czym chwalić. Spodziewać się więc możemy maksymalnie 5-6 godzin ciągłej pracy.
Asus UX21: Stalowe klawisze i szklany touchpad

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych. Asus UX21 ma być notebookiem ultramobilnym, a waga 1,1 kilograma oraz grubość 17 milimetrów z pewnością czynią go sprzętem naprawdę mobilnym. Ale co z mocą obliczeniową? Procesor z najsilniejszej linii Intela – Core i7 (lub nieco słabszy Core i5), a także napęd SSD o pojemności 64 lub 128 GB z interfejsem SATA III wydajności dostarczą aż nadto. Wystarczy powiedzieć, że system Windows 7 startować ma ze stanu uśpienia w zaledwie 2 sekundy. W wyposażeniu nie mogło zabraknąć także dwóch portów USB 3.0 i złącza mini-HDMI.

Premiera notebooka Asus UX21 dopiero we wrześniu. Mamy więc czas, by odłożyć “trochę” pieniędzy. Cena nieznana, aczkolwiek z pewnością nie będzie należała do najniższych.

Więcej:AsusComputex