Dookoła świata ze SKROSS’em

Śniadanie z kontrahentem w Szwajcarii, prezentacja w dla filii naszej firmy w Wielkiej Brytanii, transfer na jednym z europejskich lotnisk i powrót do Stanów Zjednoczonych. Sami przyznacie iż jest to wyjątkowo napięty grafik nie tylko dla człowieka, ale również dla towarzyszącego mu sprzętu elektronicznego.
Dookoła świata ze SKROSS’em

SKROSS World Travel Adapter 3

SKROSS World Travel Adapter 3

W momencie, gdy musimy przebywać w ciągłym kontakcie żywotność baterii laptopa czy smartfona zaczyna odgrywać kluczową rolę. Producenci sprzętu prześcigają się w pracach nad wydłużeniem żywotności baterii, natomiast żadna nie wytrzyma nam na tyle długo, abyśmy nie musieli zabierać ze sobą ładowarki w dwudniową podróż. W przedstawionym we wstępie przykładzie jest jeszcze jeden kruczek, a mianowicie każdy z wymienionych wyżej krajów używa innego rodzaju gniazdka elektrycznego, co może w znacznym stopniu uprzykrzyć nasze życie.

SKROSS World Travel Adapter 3

SKROSS World Travel Adapter 3

W sklepach możliwe jest kupienie przejściówek dedykowanych dla danego kraju, natomiast przy wycieczce, którą przedstawiłem, trzeba byłoby kupić aż trzy. Aby ułatwić życie podróżującym osobom szwajcarska firma SKROSS wyprowadziła do sprzedaży ofertę adapterów uniwersalnych. Do naszego Laboratorium dotarła dość obszerna paczka z różnego rodzaju adapterami. W tym opisie skoncentruję się na najbardziej wszechstronnym z nich, natomiast mniej rozbudowane modele pokażę jedynie na zdjęciach.

SKROSS World Travel Adapter 2 & USB Charger

SKROSS World Travel Adapter 2 & USB Charger

World Travel Adapter 3, jak już wspomniałem wyżej, jest najbardziej rozbudowaną propozycją SKROSS’a dla podróżników. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie podłączyć do prądu dowolne urządzenie w 150 krajach na całym świecie. Staje się to możliwe dzięki umieszczeniu w jednej obudowie czterech różnych rodzajów wtyczek. Ten opatentowany system pozwoli nam się podłączyć do gniazdek elektrycznych zarówno z dwoma jak i trzema bolcami oferując przy tym I i II klasę ochrony. Jest on w stanie pracować przy zasilaniu 250 V (moc maksymalna 2500 W) oraz 110 V (1100 W).

SKROSS World USB Charger with iPod cable

SKROSS World USB Charger with iPod cable

Wraz z World Travel Adapter 3 otrzymamy również dodatkowy adapter Schuko pozwalający na wpięcie wtyczek z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Australii, Europy oraz Włoch. Dodatkowo otrzymamy estetyczny pokrowiec z logo firmy oraz dożywotnią gwarancję.

Dużą zaletą jest również niewielki rozmiar urządzenia oraz waga nie przekraczająca 200g.

SKROSS Midget USB Car Charger

SKROSS Midget USB Car Charger

Produkt ten został nagrodzony przez m.in. Reddot designe award 2010, Plus X Award czy nawet uznany za produkt roku 2010 na targach we Frankfurcie.