Bijatyka na premierze iPada 2 w Chinach

Według raportu jednego z klientów sklepu Apple Store w Pekinie, pewien Chińczyk postanowił skrócić sobie drogę po iPada 2 i wepchnął się do bardzo długiej kolejki. Zwrócił on uwagę ochrony sklepu, która starała się utrzymać porządek. Nie uniknięto jednak zamieszania, po tym jak jeden z obcokrajowców próbował zwrócić uwagę mężczyźnie. Po chwili rozpoczęła się bijatyka, w trakcie której stłukła się między innymi potężna szyba w sklepie Apple’a.
Bijatyka na premierze iPada 2 w Chinach
Tak wyglądał sklep Apple'a przed premierą iPada 2

Tak wyglądał sklep Apple’a przed premierą iPada 2

Tak wyglądał po premierze iPada 2...

Tak wyglądał po premierze iPada 2…

Chociaż relacje ze zdarzenia się rozbieżne, to wiadomo, że w wydarzenia w Pekinie zaangażowany był co najmniej jeden pracownik Apple’a, a awanturujący się mężczyzna to najprawdopodobniej bezrobotny mieszkaniec Pekinu, który chciał kupić iPada 2, by potem go nieco drożej sprzedać.

A tak wyglądali kupujący iPada 2

A tak wyglądali kupujący iPada 2

Podczas zdarzenia, ucierpiało czterech klientów – dwóch młodych mężczyzn oraz dwie kobiety w średnim wieku. Reszta kupujących została poproszona o wyjście ze sklepu tylnym wyjściem. Wymiana szyby kosztowała Apple’a około 4,5 tysiąca dolarów.

iPad 2 w Chinach został wyprzedany w zaledwie 4 godziny po premierze. Było się więc o co bić – nie wiadomo kiedy będą kolejne dostawy.