Google Street View ruszy w Polsce!

Na Widok Ulicy polskich miast musieliśmy czekać bardzo długo. Już w maju 2009 roku Google rozpoczęło fotografowanie Warszawy na potrzeby Street View, ale ciągle “walczyło” z polskim prawem, a konkretniej z urzędnikami, którzy mieli poważne zastrzeżenia odnośnie prywatności. Ostatecznie jednak Ministerstwo Sportu i Turystyki i firma z Mountain View doszły do porozumienia i fotografowanie (od nowa) polskich miast przez Google ruszy już w czerwcu tego roku. Powód? Zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i chęć zaprezentowania największych polskich miast także w Internecie.
Google Street View ruszy w Polsce!
Street View już niebawem w Polsce!

Street View już niebawem w Polsce!

Wśród miast, które będą fotografowane przez samochody i rowery wyposażone w specjalne kamery, znajdą się: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Reszta Polski być może będzie sfotografowana po Euro 2012, choć nie jest to jeszcze postanowione.

Jak na razie Warszawę możemy obejrzeć tylko na Google Maps lub Google Earth

Jak na razie Warszawę możemy obejrzeć
tylko na Google Maps lub Google Earth

Podczas konferencji, na której Google i Ministerstwo Sportu i Turystyki oficjalnie zapowiedzieli nową usługę, przede wszystkim omawiano kwestię prywatności. Podobnie, jak w innych krajach, w Polsce także twarze osób oraz tablice rejestracyjne samochodów zostaną zamazane przed publikacją. Jeśli ktoś odnajdzie siebie, będzie mógł zażądać usunięcia swojej osoby ze zdjęcia.

Ponadto, każdy internauta może zasugerować, co jego zdaniem koniecznie musi zostać sfotografowane na potrzeby Street View, w akcji “Patrzcie, Polska!“. Akcja trwa tylko do 31 maja!

Więcej:Googlemapy