Innowacyjny Asus Padfone i Transformer to plagiaty?!

“Dobry artysta kopiuje. Świetny artysta kradnie” to słowa Pabla Picasso, cytowane przez nikogo innego, jak Steve’a Jobsa przed kilkunastoma laty. Nie mamy zamiaru nikogo oskarżać, ale wygląda na to, że Asus jest artystą świetnym, lub co najmniej dobrym. Okazuje się bowiem, że pomysł tabletu z ukrytym schowkiem na oddzielnego smartfona pojawił się już wcześniej.
Innowacyjny Asus Padfone i Transformer to plagiaty?!

TransPhone zadebiutował dwa dni przed Padfone'em. Przypadek?

TransPhone zadebiutował dwa dni przed Padfone’em. Przypadek?

TransPhone

to projekt startującej w wielkim świecie firmy CMIT, który został zaprezentowany dzień przed publikacją pierwszych wiarygodnych zdjęć Padfone’a. Projekt ten łączy w sobie tablet oraz smartfon, jednak na nieco innych zasadach niż propozycja Asusa. Tutaj telefon jest wsuwany w specjalnie wyprofilowane miejsce w obudowie tabletu, podczas gdy w Padfone’ie telefon wkładamy pod klapkę tabletu.

Większe urządzenie firmy CMIT ma być wyposażone w dwurdzeniowy procesor Snapdragon z zegarem 1,2 GHz oraz wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 600 pikseli i tak jak Padfone, TransPhone ma oferować ujednolicony system operacyjny, interfejs użytkownika oraz oprogramowanie. Nie wiadomo jednak jaki będzie to system.

Pytanie brzmi

: Czy pojawienie się dwóch bardzo podobnych do siebie urządzeń na rynku niemal w tym samym czasie to zbieg okoliczności, czy może świetny “wywiad” którejś z firm?

Touch Book vs. Transfomer

Touch Book vs. Transformer

Odpowiedź może byłaby prostsza, gdyby nie fakt, że oto trzecia firma,

AlwaysInnovating

twierdzi, że połączenie tabletu i smartfona to ich pomysł, a Asus “powinien zatrzymać swoją fotokopiarkę”. Urządzenie o nazwie Smart Book zostało zaprezentowane przez tę firmę już we wrześniu 2010 roku. Jak twierdzi AlwaysInnovating, to nie pierwszy raz, kiedy Asus kopiuje ich pomysł i wprowadza na rynek “innowacyjny” produkt. Podobnie miało być z Transformerem, który ma być kopią Touch Booka, zaprezentowanego jeszcze w 2009 roku. Firma z San Francisco już zapowiada wytoczenie procesu tajwańskiemu producentowi.

A jak wygląda Smart Book w akcji? Zobaczcie poniższe wideo: