Microsoft pokazuje Mango – pora zakupić Windows Phone’a?!

Microsoft zapowiada Mango, czyli aktualizację o numerku 7.1 dla systemu operacyjnego Windows Phone. Co prawda 500 nowych funkcji, które Microsoft obiecywał, przedstawić się nie udało, ale kilka tych najważniejszych możemy wam przedstawić.
Microsoft pokazuje Mango – pora zakupić Windows Phone’a?!
Aktualizacja Mango dla Windows Phone na jesieni

Aktualizacja Mango dla Windows Phone na jesieni

Cel: komunikacja

Mango ma przede wszystkim stawiać na komunikację, aplikacje oraz ogólny sposób korzystania z Internetu. Do systemu dodana zostanie funkcja Grup, która pozwoli komunikować się wielu osobom na wielu platformach, jednocześnie integrując ich profile, zdjęcia czy wydarzenia, w których wszyscy brali udział. Komunikować będzie się można między innymi poprzez komunikator Windows Live Messenger lub czat na Facebooku.

Nowe i odświeżone funkcje

Rozszerzy się historia połączeń dla każdego konkretnego kontaktu – będziemy mieli dostęp do skrzynki głosowej, nieodebranych połączeń, wiadomości tekstowych czy zapisków w kalendarzu, odnoszących się tylko do danej osoby. Mango wprowadzi także usługę zamieniania mowy w tekst bez potrzeby dotykania telefonu. Poprawie ulegnie działanie wszystkich Hubów, jednak największe zmiany mają dotyczyć:

Zdjęć – w Mango zostanie zintegrowane oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, do szybkiego tagowania osób na zdjęciach i dzielenia się nimi ze znajomymi bezpośrednio z telefonu

Office’a- w Mango obecna będzie najnowsza wersja Office 365 wraz z darmowymi, 25 GB miejsca na dane w Sieci dzięki usłudze SkyDrive. Funkcjonalność mobilnego Office’a ma być teraz bardzo zbliżona do wersji stacjonarnej.

Xbox Live – będzie zbiorem wszystkich informacji o twoich grach. Wszystko w jednym miejscu, w tym między innymi wyniki znajomych.

Przeglądarka z HTML5

W aktualizacji znajdzie się także miejsce dla przeglądarki Internet Explorer 9, która oferować będzie sprzętowe wspomaganie, wsparcie dla standardu HTML5 oraz niesamowitą wydajność – w pokazanych testach HTML5, IE9 na Windows Phone 7.1 uzyskuje 26 klatek na sekundę, podczas gdy przeglądarka Androida zdobyła 10 fps-ów, a przeglądarka w iPhone’ie 4 nawet nie mogła wystartować.

Mango zaoferuje także nową funkcję wyszukiwarki Bing – Bing Vision, dzięki której po zrobieniu zdjęcia kodowi QR, kodowi paskowemu lub okładce książki, po chwili uruchomi się nam “Szybka Karta” z informacjami o danym produkcie.

Dostępność

Aktualizacja Mango będzie dostępna za darmo dla wszystkich smartfonów z systemem Windows Phone na jesieni 2011 roku. Nieoficjalnie mówi się nawet o wrześniu tego roku.