Mikrodema w poniedziałki: Chaos Theory

Trudno uwierzyć, że to 64-kilobajtowe intro ma prawie pięć lat. A w środku – audiowizualny materiał, którego nie powstydziłoby się niejedno demo. Na dokładkę Chaos Theory zajęło zaledwie II miejsce w swojej kategorii (przegrywając, niezasłużenie z Dead Ringerem Fairlightu). Odpowiedni nastrój intra buduje zarówno muzyka Gargaja, doskonale zsynchronizowany obraz, jak i treść przewijająca się przez ekran:
Mikrodema w poniedziałki: Chaos Theory

“A world, not of my making Yet a world of my design. So strange And so familiar. But no matter how distant In time or space One constant remains. Chaos.”

Przydatne odsyłacze:

Pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=25774 Strona domowa Conspiracy

: http://chaostheory.conspiracy.hu/ Capped.TV: http://capped.tv/playeralt.php?vid=conspiracy-chaos_theory Soundtrack: http://conspiracy.hu/get/34/Gargaj_-_Rude_Awakening_-_Chaos_Theory_soundtrack.mp3 Wideo: http://conspiracy.hu/releases/Chaos_Theory_by_Conspiracy.avi Wideo HD: http://conspiracy.hu/get/44/Chaos_Theory_720p.mov W 2010 roku Chaos Theory doczekało się remiksu w 4 kilobajtach, w postaci Another Theory grupy FRequency (I miejsce na party Main 2010). Nie jest już tak spektakularne przede wszystkim ze względu na uproszczenia w muzyce i brak tekstu…

Przydatne odsyłacze:

Pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=55992 Strona domowa FRequency

: http://www.frequency.fr/ Swoją droga w historii demoscenowych wyczynów pakowanie czyichś produkcji w intra o mniejszych rozmiarach (albo portowanie dem z Amig na 8-bitowce) nie jest może tradycją, ale bywa spektakularne. Czasami ma się jak 195/95 grupy Plastic (ok. 20 MB) do 195/95/256 grupy Rgba (64 KB).

20 MB

64 KB