Netbooki Samsunga i Acera z Chrome OS od 15 czerwca

Drugi dzień konferencji Google I/O pełen wrażeń. Zapowiedziano Angry Birds w wersji dla Chrome'a i Chrome OS-a, pokazano nową wersję samego Chrome OS oraz przygotowane na sprzedaż z nim netbooki.
Chrome OS w sklepach za miesiąc

Chrome OS w sklepach za miesiąc

Chrome OS, jak nietrudno się domyślić, będzie zintegrowany z usługą Google Music. Jednak integracja z chmurą nie będzie dotyczyła tylko muzyki, a wszystkich aplikacji z Chrome Web Store. Przykładowo, po instalacji Picasy, to ona będzie odpowiadała za import zdjęć, błyskawicznie umieszczając je na serwerze, bez konieczności ingerencji użytkownika. Podobnie będą się zachowywać Dokumeny Google i inne rozszerzenia ze sklepiku dla Chrome OS.

No dobra, ale o Chrome OS wiemy już od dawien dawna, ale kiedy wreszcie system będzie gotowy? Jak się okazuje, bardzo niedługo, bo już za miesiąc do sprzedaży wejdą pierwsze dwa urządzenia z tym systemem. Samsung Chromebook (429 dolarów za wersję z Wifi, 499 dolarów z 3G) oraz Acer Chromebook (399 dolarów za wersję z Wifi, cena edycji z 3G nieznana) będą dostępne u dystrybutorów a ich oprogramowanie nie będzie w żaden sposób zablokowane, co oznacza, że programiści będą mogli modyfikować linuksowe jądro systemu wedle własnych upodobań.

Google przywraca blask netbookom? Nie możemy się doczekać, by przetestować któreś z tych „cacuszek”.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.