Opera 11.50 synchronizuje twoje hasła, ulepsza stronę startową

Opera Swordfish zwiększy funkcjonalność ekranu szybkiego wybierania a także pozwoli na synchronizację haseł między wieloma komputerami, komórkami, tabletami...

Ruszają beta-testy Opery 11.50, jak dotąd jednej z najlepszych przeglądarek internetowych. Czy i tym razem czekają nas rewolucyjne zmiany? Niestety, nie. Nie zmienia to jednak faktu, że zmiany idą w ciekawym kierunku.

Pierwszą z nich jest możliwość obsługi rozszerzeń przez ekran szybkiego wyboru. Od teraz, poza miniaturą witryny internetowej, można w poszczególnych kafelkach umieszczać treści dynamiczne, takie jak, na przykład, aktualna prognoza pogody. Rozszerzenia pisane są w prostych HTML, CSS i JavaScript.

Drugą zmianą jest nowy moduł w Opera Link, który teraz synchronizuje również hasła. Oznacza to, że mając przeglądarkę podłączoną pod Opera Link, nie musimy się logować na wielu urządzeniach z osobna: jeżeli zapamiętamy hasło do banku, Facebooka lub czegokolwiek, na przykład, na tablecie, nie ma potrzeby wprowadzania go na smartfonie czy notebooku (jeśli na nich również używamy Opera Link).

Opera 11.50 jest w wersji beta, oznacza to więc, że prace nad nią wciąż trwają.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.