(UPDATE!) Oto Asus Padfone – dwa w jednym. Szaleństwo, czy geniusz?

Padfone to nazwa nowego, innowacyjnego urządzenia tajwańskiego producenta, które składa się z dwóch części – tabletu z 10,1-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz smartfona z 4-calowym wyświetlaczem. Nie są to jednak dwa, zupełnie oddzielne urządzenia. Asus obiecuje bowiem, że bateria tabletu pozwoli na naładowanie akumulatora telefonu, natomiast telefon potrafi dostarczyć łączność internetową tabletowi za pomocą funkcji hotspota WiFi.
(UPDATE!) Oto Asus Padfone – dwa w jednym. Szaleństwo, czy geniusz?

To jednak nie jedyne korelacje między dwoma składnikami Padfone’a. Tajwański producent twierdzi, ze w odpowiednim trybie ekran tabletu będzie rozszerzeniem tego, co widzimy na smartfonie, z całkowitym dopasowaniem UI do wielkości ekranu. Tablet ma korzystać także z wbudowanej w telefon pamięci. Smartfon jest ponadto wyposażony w dwie kamery – przednią do wideorozmów oraz tylną, 5-megapikselową, która może być współdzielona z tabletem.

Asus jeszcze nie zdecydował się na ujawnienie pełnej specyfikacji technicznej, a więc o cenie i dostępności także na razie nie może być mowy.

Aktualizacja:

Rynkową premierę Padfone’a Asus zaplanował dopiero na koniec 2011 roku. Powód? Nie można wprowadzić na rynek smartfona z systemem Honeycomb dla tabletów. Tajwański producent najprawdopodobniej czeka więc na ujednolicenie Androida, które ma przyjść wraz z projektem Ice Cream Sandwich. Cenę trudno jest nam oszacować, skoro nie znamy kompletnej specyfikacji technicznej urządzenia.