Polacy na światowych finałach Imagine Cup 2011 aż w 5 kategoriach!

Pięć polskich zespołów z czterech uczelni wyższych zmierzy się z ponad setką drużyn z przeszło 70 państw. Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby kategorii, w których rywalizować będziemy w finałach tegorocznej edycji Imagine Cup.
Polacy na światowych finałach Imagine Cup 2011 aż w 5 kategoriach!
Imagine Cup w tym roku z pokażną polską reprezentacją!

Imagine Cup w tym roku z pokażną polską reprezentacją!

W kategorii

Projektowanie Oprogramowania

Polskę rezrezentować będzie zespół CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej, który zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2011 w tej właśnie kategorii konkursowej. Dominik Dereń, Piotr Jaszczyk, Michał Orzełek, Błażej Rybczyński oraz Michał Skuza pod opieką merytoryczną Marcina Franca zaprezentowali projekt LifeCircle+, który tworzy sieć społecznościową krwiodawców, sprawdza ich dostępność w nagłych przypadkach oraz informuje tych o odpowiedniej grupie krwi o konieczności zgłoszenia do najbliższego punktu krwiodastwa.

Poza CodeRaiders na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku w barwach Polski wystartuje zespół WCY_TEAM z

Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

, który zaprezentuje swoje rozwiązanie w kategorii konkursowej –

Projektowanie Systemów Wbudowanych

. Ich projekt o nazwie COP4CE jest kombinacją mobilnego urządzenia współpracującego z centralnym systemem zarządzania, który pozwala policji oraz siłom ratunkowym koordynować swoje działania i wspierać się nawzajem.

W pozostałych kategoriach konkursowych Polskę reprezentować będą:

  • Projektowanie Gier: Cellardoor z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z grą “The Book of Elm”, w której gracz steruje postacią Elma, który naprawia błędu popełnione przez ludzi. Gra zbudowana jest w oparciu o tematykę ochrony środowiska naturalnego.
  • Technologie Informatyczne: Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej z rozwiązaniem architektury technologicznej, która wspiera obsługę procesów przyznawania grantów przez organizacje.

Poza wymienionymi wyżej kategoriami głównymi, finały światowe Imagine Cup 2011 obejmują również kategorie specjalne, w których w biało-czerwonych barwach wystartują studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu –

Interoperability Challenge

: DemosceneSpirit.