Polski syntezator mowy IVONA ponownie deklasuje gigantów IT

W raporcie organizacji Voice Information Associates i magazynu ASR News przetestowano produkty dziesięciu firm liczących się na światowym rynku w dziedzinie Text-To-Speech (TTS): Microsoft, Nuance, AT&T, Loquendo, Acapela Group, Cepstral, CereProc, NeoSpeech i SVOX. Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów – łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów. W pięciu z tych kategorii IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5 proc. To o 22 punkty procentowe więcej niż średni wynik pozostałych badanych produktów. Szczegółowe wyniki i ranking dostępne są na stronie ASR News http://www.asrnews.com/TTS_acc_website.pdf.
Polski syntezator mowy IVONA ponownie deklasuje gigantów IT
Raport dokładności syntezatorów mowy

Raport dokładności syntezatorów mowy

Od dziesięciu lat, rozwijając naszą technologię, skupiamy się na naturalności i dokładności mowy. — powiedział Michał Kaszczuk, Wiceprezes IVONA Software, Dyrektor Działu R&D –

Obecnie synteza mowy staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych. Cieszy nas, że możemy oferować IVONA Text-To-Speech firmom na całym świecie i obserwować jak szybko rośnie liczba jego użytkowników.Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku — powiedział Walter Tetschner, redaktor ASR News, autor raportu.

Jakości syntezatora mowy IVONA dowodzą nie tylko wyniki badań ASR News, ale również sukcesy na komercyjnym rynku. Deweloperzy desktopowych i mobilnych aplikacji pracują nad nowymi produktami wykorzystującymi syntezę mowy. Dzięki inicjatywie “IVONA for Developers” twórcy mogą łatwo korzystać z chmury serwerów lub bibliotek SDK. Od kilku dni głosy IVONA dostępne są również na platformie Android, gdzie zgromadziły już grono ponad 10 tysięcy użytkowników.