Polski tunel do IPv6

Inotel wprowadza nowy standard IPv6
Polski tunel do IPv6

Inotel wprowadza nowy standard IPv6

Na polskim rynku usług IT funkcjonują trzy PoPy SixXS – z czego tylko dwa mają charakter publiczny. Na całym świecie jest ich zaledwie 46, choć w większości stanowią kanały publiczne. Nowe tunele dają użytkownikom możliwość korzystania z adresacji IPv6 już dziś, nawet jeśli ich obecni ISP oferują wyłącznie standard IPv4. W tym celu wystarczy założyć bezpłatne konto na www.sixxs.net.

Korzystanie z tunelu to możliwość dostępu do zasobów sieciowych za pośrednictwem protokołu IPv6 i początek nowej ery w polskiej sferze IT. –

Obecnie pracujemy nad wdrożeniem nowego standardu w kolejnych obszarach działalności – część naszych serwerów DNS już działa wykorzystując zarówno IPv4, jak i IPv6. Od dawna staramy się też utrzymywać natywną łączność IPv6 ze wszystkimi operatorami, z którymi mamy styk — mówi Paweł Różański, główny specjalista ds. utrzymania sieci w Inotel.

Inotel to pierwszy operator w Wielkopolsce, który uruchomił publiczny PoP SixXS. Powstały tunel IPv6 to usługa niekomercyjna i realizowana na zasadzie best effort.