“Procesorowe” plany AMD na 2011 rok

Wczoraj AMD zaprezentowało swój najszybszy czterordzeniowy procesor, a dzisiaj mamy dla was kolejną porcję najświeższych wieści o nowych układach obozu zielonych. W czerwcu na rynek mają trafić dwie nowe rodziny procesorów o nazwach kodowych Zambezi (FX-Series w nowej nomenklaturze) oraz Llano (A-Series), które dołączą do obecnych już jednostek APU z linii C-Series (Ontario) oraz E-Series (Zacate).
“Procesorowe” plany AMD na 2011 rok
AMD Bulldozer już w czerwcu na rynku!

AMD Bulldozer już w czerwcu na rynku!

Rodzina procesorów FX-Series (Zambezi) to najbardziej high-endowa oferta, w skład której wchodzić będą układy wytworzone w technologii 32 nm i wyposażone w 4, 6 lub 8 rdzeni w architekturze Bulldozer, do 8 MB pamięci L3 cache oraz współczynnik TDP o maksymalnej wartości 125W. Jednostki będą pozbawione zintegrowanych układów graficznych i kompletowane będą z oddzielnymi kartami graficznymi.

Rodzina procesorów A-Series (nazwa kodowa Llano) składać się będzie z trzech serii – V1, V2 oraz V3. W tej pierwszej znajdziemy procesory APU (Accelerated Processing Unit) z 1 lub 2 rdzeniami x86 oraz zintegrowaną grafiką Radeon HD 6410 (160 procesorów strumieniowych). V2 to maksymalnie cztery rdzenie i grafika Radeon HD 6530 (320 procesorów strumieniowych), a w V3 znajdziemy także maksimum 4 rdzenie, ale grafikę z 400 procesorami strumieniowymi (Radeon HD 6550). Wszystkie układy wytworzone będą w 32-nanometrowej technologii i oferować będą współczynnik TDP poniżej 100W.

Więcej szczegółowych informacji powinniśmy poznać w czerwcu.