Facebook traci miliony użytkowników?

Według portalu Inside Facebook, najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy właśnie sięgnął szczytu swojej popularności i z tego miejsca może już tylko spaść. Chociaż liczba użytkowników przekroczyła już granicę 700 milionów na całym świecie, to rozwój serwisu znacznie zwolnił. Ze statystyk, do których dotarł Inside Facebook, wynika, że na początku czerwca serwis miał 687 milionów użytkowników, jednak miesięcznie nowych użytkowników przybywa coraz mniej. W kwietniu było to 13,9 miliona, a w maju już tylko 11,8 miliona. Dodatkowo, średni miesięczny wzrost przez ostatnie 12 miesięcy wynosił 20 milionów użytkowników. To dane zbierane z całego świata.
Facebook traci miliony użytkowników?
Facebook traci użytkowników?

Facebook traci użytkowników?

Sprawa ma się nieco inaczej w samych Stanach Zjednoczonych. Inside Facebook twierdzi, że ze 155,2 miliona użytkowników Facebooka, w maju pozostało już tylko 149,3 miliona Amerykanów. W Kanadzie zanotowano spadek liczby użytkowników o 1,52 miliona. Podobnie rzecz się miała jeszcze w kilku innych krajach, jak Wielka Brytania, Norwegia czy Rosja.

Przedstawiciele Facebooka stanowczo zaprzeczają tym statystykom. Według nich, dane do sporządzenia tej statystyki pochodzą z narzędzia reklamowego, które tylko ogólnie szacuje zasięg reklam z Facebooka i nie może być używane jako podstawa szacowania ogólnego wzrostu liczby użytkowników serwisu.